fbpx

Naujienos

„Ventspilio IT iššūkis“ kvies moksleivius varžytis STEM srityse

2020 rugpjūčio 4

Tarptautinis kūrybinių technologijų taikymo konkursas „Ventspilio IT iššūkis“ šiemet vyks jau 5-ąjį kartą ir, nors starto signalas bus duotas rugsėjo 2 d., jau dabar vyksta aktyvus pasiruošimas konkursui, nes iki pirmo turo pradžios liko mažiau nei 30 dienų.

Kasmet konkursas yra skiriamas kokiai nors konkrečiai temai, o šiemet jis bus skirtas būsimam Mokslo ir inovacijų centrui Ventspilyje. Konkurso tema bus glaudžiai susijusi su technologijų taikymu visose gyvenimo srityse, ypatingą dėmesį skiriant gamtos mokslams, inžinerijai, matematikai ir technologijoms (STEM). Daugiausia dėmesio bus skiriama įgūdžių ugdymui ir STEM mokslų sąveikai su kitomis sritimis, pabrėžiant technologines galimybes įvairiose srityse, įskaitant ir meną – muziką, dizainą, žaidimų vystymą ir kitas kūrybines sritis.

Kaip ir anksčiau, dalyvauti konkurse bus kviečiami 1–12 klasių mokiniai ir jie bus suskirstyti į keturias amžiaus grupes, kiekvienai iš jų skiriant vieną iš STEM krypčių:

  • mokslai: A grupė (1 – 3 klasė), mokiniai iš Latvijos;
  • technologijos: B grupė (nuo 4 iki 6 klasės), mokiniai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos;
  • inžinerijos mokslai: C grupė (nuo 7 iki 9 klasės) mokiniai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos;
  • matematika: D grupė (nuo 10 iki 12 klasės) mokiniai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Suomijos.

Pirmasis neakivaizdinis etapas vyks nuo rugsėjo 2 iki spalio 14 dienos, jo metu dalyviai turės atlikti organizatorių parengtas užduotis. Paskutinis konkurso etapas vyks lapkričio 11–13 dienomis. Iš viso konkurso finale varžysis 64 išsilavinusių dalyvių komandos, kurios rungsis dėl bendro piniginio prizų fondo: beveik 12 000 EUR. Finale bus apdovanoti ir mokytojai, ir mokiniai.

Paskutinis konkurso etapas planuojamas asmeniškai dalyvaujant Ventspilyje, tačiau dėl nestabilios situacijos, susijusios su COVID-19, numatomi keli finalo eigos scenarijai, įskaitant, jei vis dar galios kelionių ir susirinkimų draudimai, antrasis konkurso etapas bus organizuojamas neakivazdiniu būdu.

Pasikeitė ir konkurso vizualinis dizainas, šiemet jis pasipuošęs ryškiu pop meno stiliumi. Numatomi keli papildomi konkursai, kurie vyks „Ventspilio IT iššūkio“ rėmuose, suteikiant galimybę aktyviausiems konkurso dalyviams – tiek mokytojams, tiek mokiniams ir net mokykloms gauti vertingų papildomų prizų.

Susidomėjusieji kviečiami sekti naujausią informaciją apie konkurso eigą internetinėje konkurso svetainėje: www.ventspilsitc.com, taip pat socialiniuose tinkluose Instagram ir Facebook: @ventspilsitc.

Sėkmingai konkurso eigai labai svarbus patikimų partnerių dalyvavimas, šiais metais draugų ratas tapo dar platesnis: Information Technology Foundation for Education (HITSA), Network of innovative informal education for youth (INPUT), švietimo organizacija MTÜ Nuti-Võlur, IT švietimo fondas – Start(IT), Prezi, Infogram, Overly, Accenture Latvia, Latvijos Informacijos ir Komunikacijų technologijų asociacija (LIKTA), “ALL DIGITAL”, Latvijos informatikos olimpiada, eTwinning, Ventspilio miesto taryba, Ventspilio Aukštoji mokykla, Ventspilio Skaitmeninis centras, Ventspilio Technikumas, Ventspilio Jaunimo kūrybos namai ir Ventspilio švietimo valdyba.

Pasirengimas tęsiamas ir organizatoriai aktyviai informuos apie konkurso eigą.

 

Naujienų kategorijos

Žymos