Naujienos

Vėjuotas „eTwinning“ apdovanojimų renginys atpūtė laimėjimo džiaugsmą!

2023-09-01

Nacionalinių „eTwinning“ apdovanojimų diena Vilniuje pasitaikė vėjuota, tačiau vėjo gūsiai tik sustiprino laimėjimo džiaugsmą ir linkėjo sklandžios bei laimingos mokslų metų pradžios. Tradiciniame renginyje rugpjūčio pabaigoje įteiktais apdovanojimais džiaugėsi 150 mokytojų ir mokyklų vadovių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Susirinkusius į apdovanojimo ceremoniją sveikino Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras ir Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja Žana Orlova.

Šiemet pirmą kartą apdovanojimuose dalyvavo europinio apdovanojimo „eTwinning“ mokykla 2023-2024” ženkleliu apdovanotų mokyklų atstovai. Šiuo ženkleliu programa „eTwinning“ suteikia pripažinimą ne pavieniui dirbančių programos „eTwinning“ dalyviams, bet tos pačios mokyklos mokytojų ir vadovų komandų veikla, atsidavimu bei darbu. Iš viso šiuo ženkleliu apdovanotos 58 Lietuvos mokyklos, progimnazijos ir darželiai.

Nacionaliniais kokybės ženkleliais (NKŽ) įvertinti mokytojai 276 (renginyje dalyvavo mažiau). Daugiausia NKŽ išsivežė Kauno ir Šiaulių regionų pedagogės. Nacionalinis kokybės ženklelis suteikiamas mokytojams, kurie vykdo kokybiškus projektus programoje „eTwinning“, ir jis parodo, kad projektas pasiekė tam tikrą kokybės standartą Lietuvoje.

Nacionaliniame geriausio „eTwinning” projekto konkurse laimėtojais paskelbti 16 projektų ir juos kūrusių mokytojų.  Dėl šio apdovanojimo varžėsi tie projektai, kurie  gavo NKŽ ir paraiškas teikė nuo pernai metų liepos 16 d. iki šių metų birželio 30 d. Apdovanojimai įteikti keturiose skirtingose mokinių amžiaus kategorijose bei papildomose kategorijose: „eTwinning“ metų tema „„Inovacijos ir švietimas – būkite kūrybingi su „eTwinning“, metų debiutas, programų „eTwinning“ ir „Erasmus+“ sinergija, „eTwinning“ ambasadorių vykdyti projektai.

Renginyje susirinkę mokytojai ne tik plojo, džiaugėsi ir sveikino vieni kitus. Pranešimą apie dirbtinio intelekto įrankių panaudojimo galimybes užduotims ir pamokoms pristatė Antanas Bernatonis, GenZ.lt naujienlaiškio autorius, praktinių DI įrankių entuziastas. Po pranešimo rimta tema į sceną žengė improvizacijos meistras Andrius Žebrauskas ir visą valandą mokytojus kvietė pasinerti į improvizacinius iššūkius bei užduotis.

Šiuose sąrašuose galite peržiūrėti NKŽ laimėtojus ir nacionalinio konkurso laimėtojus:

Renginio akimirkas fiksavo fotografas Artūras Žukas.

Visas jas rasite „eTwinning“ Facebook’o paskyroje. 

Naujienų kategorijos

Žymos