Naujienos

„Vartai į Virtualų Pasaulį“ – projektas skirtas Saugaus interneto dienai paminėti

2016 5 spalio

Projektas „Vartai į Virtualų Pasaulį“ yra skirtas Saugaus Interneto Dienai paminėti.

Šis projektas yra gavęs Nacionalinį kokybės ženklelį ir buvo vertinamas ekspertų, renkant „Geriausia eTwinning mokykla 2016“ konkurso nugalėtojus. Bendradarbiaujant su projektu „Draugiškas internetas“ šio projekto mokytojams, gavusiems Nacionalinius kokybės ženklelius, taip pat bus įteikti programos „eTwinning“ ir projekto  „Draugiškas internetas“  prizai, o mokiniai bus pakviesti prisijungti prie Saugesnio interneto jaunimo forumo.

Saugaus Interneto tema buvo kuriami komiksai (pasakojimai iš nuosekliai sudėtų paveikslėlių su trumpais tekstais). Komiksai rėmėsi saugaus interneto suvokimo ir grėsmių nustatymo sąvokomis, naujai atskleidžiant svarbias saugaus interneto potemes, problemas ir išmonę.

Mokiniai, dirbdami grupėse, porose ar individualiai piešė piešinius saugaus interneto tema ir juos publikavo parengtose parodėlėse (5 kl. mokiniai), sudarinėjo kryžiažodžius saugaus interneto tema ir juos sprendė pasikeisdami vieni su kitais (6-7 kl. mokiniai), kūrė animacinius filmukus ir komiksus saugaus interneto tema (8-9 kl. mokiniai). 

Komiksai buvo kuriami naudojant kompiuterines programas. Programą mokiniai galėjo pasirinkti laisvai, kokią yra įvaldę ir manė, kad jos pagalba galės geriausiai įgyvendinti savo idėjas. Dauguma darbų buvo pateikta grafikos programų pagalba, nors buvo ir video darbų. Komiksus kūrę mokiniai vėliau juos kartu peržiūrėjo savo klasėse. Mokiniai rinko geriausius, informatyviausius, kūrybiškiausius darbus. Geriausiai pavykusius pristatė „eTwinning“ projekto erdvėse, o kartu ir domėjosi projekto draugų sukurtais komiksais. 

Šiame projekte bendradarbiavo 10 ugdymo įstaigų: Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Gargždų „Minijos“ progimnazija, Agluonėnų pagrindinė mokykla, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, Jonavos „Neries" pagrindinė mokykla, Ukmergės Užupio pagrindinė mokykla, Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinė mokykla, Kėdainių „Aušros" sveikatinimo ir sporto pagrindinė mokykla, Dituvos pagrindinė mokykla. Projekte dalyvavo virš 300 mokinių.

Kaip jau minėta, projekte „Vartai į Virtualų Pasaulį“ dalyvavę mokiniai bus pakviesti prisijungti prie Saugesnio interneto jaunimo forumo.

Saugesnio interneto jaunimo forumas, tai aktyvių 14 – 18 metų jaunuolių, besidominčių saugaus interneto tema, grupė. Grupei priklausantis jaunimas:

  • dalyvauja projekto organizuojamuose jaunimo susitikimuose, ekskursijose ir mokymuose
  • kuria tinklaraščius ir vaizdaraščius aktualiomis jaunimui temomis, kurios susijusios su sauga internete
  • priklauso uždarai socialinio tinklo Facebook grupei „Saugesnio interneto Jaunimo forumas“  (https://www.facebook.com/groups/saugesnisinternetas/) kurioje dalinasi jiems svarbia informacija, diskutuoja, ir yra informuojami apie vyksiančias veiklasdalyvauja projekto organizuojamose veiklose
  • yra kviečiami dalyvauti ne tik Lietuvos jaunimo forumo veiklose, bet ir tarptautinėse veiklose.

Naujienų kategorijos

Žymos