Naujienos

Teikite paraiškas į seminarą „Verslumas su „eTwinning“ Lenkijoje

2020 sausio 13

Švietimo mainų paramos fondas kviečia teikti paraiškas dalyvauti programos „eTwinning“ tarptautiniame renginyje Lenkijoje. Šio renginio metu dalyviai ne tik aptars galimybes, kaip praturtinti pamoką, tačiau užmegs tarptautinius ryšius su partneriais iš Lenkijos.

Seminaras skirtas bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokytojams, norintiems susipažinti ar praplėsti savo žinias apie tarptautinio virtualaus bendradarbiavimo programą „eTwinning“. Renginio tema – verslumas. Renginio išskirtinumas – renginyje dalyvaus dalyviai tik iš Lietuvos bei Lenkijos, taigi galėsite rasti partnerius iš kaimyninės šalies! Iš kiekvienos šalies dalyvaus po 20 dalyvių bei nacionalinių paramos tarnybų iš Lietuvos ir Lenkijos atstovai.

„eTwinning“ programoje aktyviai dalyvauja švietimo bendruomenė iš įvairių švietimo sektorių (labiausiai bendrojo ugdymo), šiuo metu siekiama aktyviau įtraukti ir profesinio mokymo institucijas, tai vienas iš programos prioritetų. Su programos galimybėmis profesinio mokymo mokytojams ir studentams galite susipažinti šiame vaizdo įraše.

Reikalavimai kandidatams:

 • Lietuvoje registruotos formaliojo arba neformaliojo ugdymo įstaigos darbuotojas;
 • Užsiregistravęs programos „eTwinning“ portale;
 • Gerai mokantis seminaro darbo kalbą – anglų k. (ne žemesniu nei B1 lygiu pagal Europos kalbų aplanką).

Prioritetas teikiamas profesinių mokyklų (turinčių bendrojo ugdymo programą ir neturinčių) įvairių dalykų mokytojams, dirbantiems su mokiniais nuo 15 metų, tačiau taip pat kviečiame teikti paraiškas ir šios srities projektų koordinatorius.

Surinkus vienodą balų skaičių, prioritetas bus teikiamas kandidatams dar nedalyvavusiems nei viename „eTwinning“ projekte, niekada nevykusiems į „eTwinning“ profesinės raidos ar kontaktinį seminarą užsienyje.

Paraiškos teikiamos iki 2020 m. vasario 2 d. 17:00 val.

Paraiškos teikiamos dalyvauti šiame seminare:

 • Kovo 19-22 d. profesinio tobulėjimo seminaras „Verslumas su „eTwinning“ Ryne (Lenkijoje);
 • Lietuvai skirtas vietų skaičius – 20;
 • Seminaras skirtas bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų darbuotojams;
 • Maksimali dotacijos suma kelionės išlaidoms – 180 eur.*
 • Renginio vieta – XIV a. kryžiuočių pilyje įsikūręs viešbutis „Ryn Castle“ Ryne, Lenkijoje (viešbučio internetinė svetainė https://www.zamekryn.pl/en/).

*Kelionės išlaidoms yra skiriama vienkartinė suma (angl. lump sum). Kelionės išlaidų dydis nustatomas pagal atstumą nuo Vilniaus iki seminaro vietos, vadovaujantis Europos Komisijos atstumo skaičiuokle http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/tools/distance_en.htm:

 1. 100-499 km – iki 180,00 eurų;
 2. 500-1999 km – iki 275,00 eurų;
 3. 2000-2999 km – iki 360,00 eurų;
 4. 3000-3999 km – iki 530,00 eurų;
 5. 4000-7999 km – iki 820,00 eurų;
 6. daugiau nei 8000 km – iki 1500,00 eurų.

Dotacijos suma kelionės išlaidoms gali būti neskiriama, jei kelionė į seminaro vietą bus organizuojama ir apmokama Švietimo mainų paramos fondo. Ši informacija bus patikslinta po atrankos rezultatų paskelbimo, išsiaiškinus vykstančių dalyvių poreikius.

Kompensuojamos išlaidos:

 • Dalyvavimo seminare mokestis: nakvynė ir maitinimas renginio dienomis, seminarui skirta mokomoji medžiaga, veiklos renginio metu. Šis mokestis seminaro organizatoriams bus tiesiogiai mokamas Švietimo mainų paramos fondo, todėl dalyviui pačiam mokėti nereikės. Pragyvenimo išlaidos už papildomai kelionėje praleistas dienas (ne renginio dienas) nebus kompensuojamos.
 • Kelionės išlaidos (jei bus skiriama dotacija): kelionės lėktuvu, autobusu ar kita transporto priemone išlaidos, vietinio transporto išlaidos, kelionės draudimas, kitos išlaidos. Kelionės organizavimu dalyvis rūpinasi savarankiškai. Kelionei lėktuvu rekomenduojama rinktis jungiamuosius skrydžius, nes pavėlavus į vieną iš skrydžių dėl kito vežėjo kaltės, Fondas nekompensuos patirtų išlaidų.

Paraiškų teikimo procedūra:

 • Paraiškos teikiamos elektroninėje paraiškų teikimo sistemoje http://paraiskos.smpf.lt.
 • Prieš teikiant paraišką paraiškos teikėjas turi užsiregistruoti paraiškų teikimo sistemoje.
 • Prisijungęs prie sistemos paraiškos teikėjas turi pasirinkti mygtuką „Teikti paraišką“ ir pasirinkęs „eTwinning“ projektą paraiškos pildymui rinktis konkretų kvietimą.
 • Pasirinkus kvietimą užpildykite ten esančią paraišką.
 • Paraišką galima pildyti ir redaguoti daug kartų išsaugant ją sistemoje. Pateikus paraišką jos redaguoti nebus galima.
 • Prieš pateikiant paraišką sistemoje, atsispausdinkite paraiškos deklaraciją, pasirašykite (reikalingi paraiškos teikėjo ir organizacijos vadovo parašai) ir nuskenavę prisekite ją prie elektroninės paraiškos.
 • Bus vertinamos tik paraiškos, kurios pateiktos elektroninėje paraiškų teikimo sistemoje. Dokumentų originalų paštu siųsti nereikia.
 • Paraiškos teikiamos iki 2020 m. vasario 02 d. 17:00 val.

Paraiškų tinkamumo ir kokybės vertinimo kriterijai.

Dalyvių atranka:

 • Paraiškų tinkamumas bus vertinamas vadovaujantis paraiškų tinkamumo kriterijais.
 • Paraiškų kokybė bus vertinama ekspertų, atsižvelgiant į paraiškoje pateiktą informaciją apie kandidato motyvaciją bei atitikimą keliamiems reikalavimams.
 • Dalyviai apie rezultatus bus informuoti per paraiškų teikimo sistemą http://paraiskos.smpf.lt ir paraiškoje nurodytu el. pašto adresu.
 • Su atrinktų dalyvių organizacijomis bus pasirašomos dotacijos sutartys, kurių pagrindu dalyviams bus apmokėtos kelionės išlaidos.
 • Informuojame, kad Švietimo mainų paramos fondas yra įsidiegęs elektroninę dokumentų valdymo sistemą, todėl sutartys su dotacijų gavėjais bus pasirašomos kvalifikuotais elektroniniais parašais. Daugiau informacijos apie elektroninį parašą http://smpf.lt/lt/apie-fonda/apie/elektroninis-parasas.
 • Atrinkti dalyviai po seminaro turės užregistruoti „eTwinning“ projektą portale ir pateikti seminaro ataskaitą.

Švietimo mainų paramos fondui pasiūlymai veiklos klausimais, juridinių ir fizinių asmenų, įskaitant paraiškų teikėjų ir dotacijų gavėjų, pasiūlymai ir atsiliepimai, apeliacijos yra teikiamos vadovaujantis nustatyta tvarka. Daugiau informacijos rasite paspaudus šią nuorodą.

Kilus klausimų, maloniai kviečiame kreiptis el. paštu etwinning@smpf.lt arba tel. (8 5) 250 7492.