Naujienos

Tarptautinėje eTwinning patirties stovykloje – Bulgarijos, Latvijos ir Lietuvos mokytojai

2009-08-28

Baigiantis vasaros atostogoms, rugpjūčio 17-19 d. Europos Komisijos eTwinning programos Lietuvos nacionalinė tarnyba Trakų rajone organizavo trišalį susitikimą „Tarptautinė eTwinning patirties stovykla“. Po įspūdingos pirmos dienos ekskursijos po Vilniaus senamiestį, partnerius iš Bulgarijos ir Latvijos tradiciškai su duona ir druska sutiko tautiniais rūbais pasipuošusios Alytaus Panemunės vidurinės mokyklos atstovės Stasė Nedzinskienė ir Jurgita Arbutavičienė. Visiems susitikimo dalyviams įteikta padalomoji medžiaga su eTwinning simbolika, lietuviškos knygos.

Lietuvos nacionalinės paramos tarnybos koordinatorės Violeta Čiuplytė ir Aurelija Michailovaitė pasveikino dalyvius, pristatė seminaro programą ir susitikimo tikslus, supažindino su  Latvijos ir Bulgarijos nacionalinių tarnybų koordinatoriais.

Po trumpo pasiruošimo kiekvienos šalies atstovai parengė savo tautų kultūros, tradicijų ir papročių pristatymą. Susitikimo šeimininkai išjudino svečius nuotaikingais lietuvių liaudies rateliais ir dainomis. Neatsiliko nuo jų ir latviai bei bulgarai. Vyko nuoširdus ir draugiškas bendravimas.

Antrąją seminaro dieną Antra Balode, Latvijos Agenskalna Valstybinės gimnazijos mokytoja pasakojo, kaip sukurti projektą, jei moki tik rusų kalbą. Apie savo “gyvuosius projektus”, kylančias problemas ir jų sprendimo būdus dalijosi patirtimi Kaišiadorių A. Brazausko vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, dailės mokytoja ekspertė Jolita Morkūnaitė. Po to dalyviai pasiskirstę į darbo grupes pagal organizatorių pateiktą projekto plano sudarymo schemą kūrė projektų idėjas, o grupių lyderiai, pasipuošę eTwinning marškinėliais, pristatė sukurtų projektų planus visiems mokytojams, įtraukdami juos į diskusijas.

Komentarai ir projektų idėjos buvo tiksliai registruojamos, akcentuojant, kad per praktinę seminaro dalį tai reikės rašyti anglų, vokiečių bei prancūzų kalbomis. Su Centrinio eTwinning portalo naujienomis visus supažindino Lietuvos atstovės – Giedrė Sudniūtė iš Utenos Dauniškio gimnazijos ir Larisa Tichonova iš Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos.

Apie mokytojų ir mokinių motyvaciją, projektinio darbo ypatumus pasakojo didelę patirtį projektinėje veikloje turinti Virginija Kanapinskienė iš Karmėlavos B. Buračo gimnazijos.

Trakų rajono savivaldybės Švietimo centre visų šalių atstovai susėdę prie kompiuterių registravo sukurtas naujų projektų idėjas, susirado naujus partnerius jų vykdymui.

Po įdomios ir naudingos praktinės dalies visiems organizuota ekskursija į Lietuvos istorijos ir kultūros perlą – Trakų pilį. Čia gidės pasakojimas, unikalūs eksponatai, pro pilies kuorus žvilgsnį traukiantys nuostabūs gamtos vaizdai ir lietuviams, ir jų svečiams buvo tarsi nepamirštama dovana, kurią padovanojo Lietuvos nacionalinė paramos tarnyba. Todėl neatsitiktinai paskutiniąją susitikimo dieną seminaro dalyviai organizatoriams dėkojo už viską: ir naudingą dalykinę veiklą, ir nuoširdų bendravimą, ir turiningą kultūrinę programą.

Stasė Nedzinskienė,
eTwinning programos Alytaus apskrities konsultantė

Pranešimai:

Mokytojų atsiliepimai:

Man labai patiko geranoriška seminaro atmosfera. Dalyviai nebuvo suvaržyti, bendravo laisvai, nepaisant skirtingo  seminaro kalbos lygio, niekas  nesivaržė reikšdamas nuomonę  ar skaitydamas pranešimus. Už tai reikia padėkoti seminaro organizatoriams. Seminaro dalyviai buvo aktyvūs ir darbingi, teikė konstruktyvių pasiūlymų ir į viską žiūrėjo pozityviai. Aš važiavau į seminarą užmegzti partnerystę, pabendrauti su kolegomis, pasidalinti patirtimi. Savo tikslą pasiekiau ir tuo esu patenkinta. Ačiū  visiems už maloniai praleistą laiką.

Larisa Tichonova,
Pandelio gimnazija

Pirmiausia noriu padėkoti už man suteiktą galimybę dalyvauti šiame seminare.

Projektinėje veikloje esu naujokė, bet seminare įgyta patirtis atveria kelią įgyvendinti jau seniai manyje brendusias mintis pradėti vykdyti projektą.

Seminaras buvo organizuotas puikiai. Čia persipynė ir geras organizacinis darbas ir organizatorių nuoširdumas bei dėmesys seminaro dalyviams. Jautėmės laisvi ir nevaržomi, o tai labai palanki terpė gimti naujoms idėjoms ir mintims.

Džiaugiuosi, kad pavyko užmegzti naujų kontaktų ne tik su Lietuvos, bet ir su užsienio kolegomis.
Sėkmės Jums, mieli organizatoriai, rengiant naujus seminarus. Linkiu Jums sparnuotų idėjų ir tokio pat, kaip šiame seminare jaunatviško veržlumo įgyvendinant jas.

Jūratė Ruželienė,
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla

Seminaras praėjo puikiai, neformalioje aplinkoje, gerai viskas organizuota. Smagu, kad dalyviai buvo iš įvairių mokymo įstaigų ir labai smagu buvo patobulinti rusų kalbos žinias. Pasidalijimas gerąja patirtimi- tai postūmis naujiems darbas, naujiems projektams, puiki motyvacija prieš prasidedant naujiems mokslo metams. Išsiskyrėme pilni idėjų, pasiruošę naujiems projektams kartu su partneriais. “Ačiū

Virginija Kanapinskienė
Kauno B. Buračo gimnazija

Sužavėjo rūpestingai parinkta kaimo sodybos aplinka – nuteikianti apmąstymams, maloniam bendravimui, poilsiui. Vieta gimti geriausioms eTwinning bendradarbiavimo idėjoms.

Kruopščiai suplanuota dienotvarkė: daug turiningos, naudingos  veiklos; bet ne per daug – kad nusibostų ir nuvargintų.

Nuostabus maistas – tikra bėda moterims, bet palaima vyrams. Neužmirštama , originali sodybos virtuvė, firminiai patiekalai varo į neviltį vidutinių gabumų šeimininkes.

Maloni kompanija, konstruktyvūs ir lengvi pašnekesiai, minimaliai pamokančios retorikos – smagu.

Ačiū Dariui už nuotraukas: tik meniškos sielos žmogaus akis gali atrasti tokių perliukų.

Ačiū organizatorėms Violetai ir Aurelijai už profesionaliai organizuotą, iki smulkmenų apmąstytą veiklą. Viso seminaro metu dalyviai jautė nuoširdų rūpestį, dėmesį ir pagalbą.

Jurgita Arbutavičienė
Alytaus Panemunės vidurinė mokykla

Su džiaugsmu perskaičiau pranešimą, kad esu pakviesta į eTwinning seminarą Trakuose. Susiradau programą, ją perskaičiau dar ir dar kartelį. Kiekviena šalis pristatys savo nacionalinį patiekalą, gėrimą, dainą ir šokį. Puiku! Tačiau daug smagiau būtų ruoštis ne vienam…

Ir pasipylė laiškeliai – diskusijos: aš ieškosiu lietuviško balto sūrio, aš – giros, skilandžio, šokio, dainos žodžių, nepamirškim gintarinių karolių ir t.t. Nuotaika puiki. Nors nei vienas seminaro dalyvis dar nepažįstamas, tačiau iš laiškelių aišku, kad žmonės susirinks nuoširdūs, draugiški.

Tiesą pasakius, tai ir buvo – ne tik lietuviškoji pusė, bet ir mokytojai iš Latvijos, Bulgarijos suvažiavo turėdami tikslą susirasti naujų draugų, patirti naujų įspūdžių, sužinoti daugiau apie projektus ir net rasti partnerių.

Ne kartą teko lankytis Vilniuje su savo mokiniais ar savo asmeniškais reikalais. Atrodo, tiek daug žinoma apie sostinės senamiestį. Tačiau mūsų ekskursijos gidas Benas pranoko visus lūkesčius – vaikščiojanti enciklopedija, norinti visas savo žinias per tokį trumpą laiką perteikti mums.

Aplinka, kurioje vyko seminaras, tarsi pratęsė atostogas. Ežeras, miškas, nauji draugai, idėjos…

Darbų pristatymai, darbas grupėse, ekskursijos – viskas buvo puiku! Gaila, kad taip viskas greitai baigėsi. Tačiau namo parsivežiau labai daug. Ačiū organizatoriams!

Aurelija Dirginčienė,
Šiaulių „Juventos“ mokykla

Naujienų kategorijos

Žymos