Naujienos

Svarbi informacija: projektų tipai platformoje „eTwinning“

2022-10-06

Šiais laikais nemažai aktyviausių mokytojų jau yra patyrę, kaip puikiai projektinė veikla papildo įprastines pamokines veiklas ir kad mokymasis su vaikais gali tapti labai įdomus ir smagus visiems mokymosi proceso dalyviams. Programoje „eTwinning“ dalyvaujantys mokytojai jau puikiai žino, kad šioje programoje projektai praplečia bendradarbiavimo ribas ne tik Lietuvos mokyklose, bet ir tarptautiniu mastu. Tarptautinis bendradarbiavimas suteikia labai daug papildomos vertės, kurią sudėtinga būtų sukurti bendraujant tik su tos pačios šalies ir kultūros žmonėmis. Juk sąveikoje su kitų šalių atstovais turime puikią galimybę įgyti tarpkultūrinės kompetencijos įgūdžių, lavinti užsienio kalbos gebėjimus, pažinti kitų šalių kultūras bei švietimo sistemas, pakelti dalyvaujančių vaikų motyvaciją įsitraukti į veiklas, kuriose dalyvauja skirtingų kultūrų mokiniai ir dar daug kitų privalumų, kuriuos suteikia išsiplėtusios tarptautinio bendradarbiavimo ribos.

Tad norime  priminti, kad „eTwinning“ programoje dalyviai gali pasirinkti vykdyti 3 rūšių projektus, iš kurių pirmieji du tipai galėtų būti kaip švelni pradžia išbandant veiklas naujokams, o paskutinysis – įprastinė „eTwinning“ bendruomenės dalyvio veikla kiekvienais mokslo metais, jeigu jis pasirenka dalyvauti „eTwinning“ projektuose.

Projektų tipas „eTwinning“ platformoje yra parenkamas automatiškai, priklausomai nuo to, su kokiu partneriu projektas yra užregistruojamas:

1) su tos pačios mokyklos mokytoju užregistruotas projektas (angl. Intraschool project),

2) su kitos Lietuvos mokyklos mokytoju užregistruotas projektas (angl. National project) ar

3) su užsienio šalies mokyklos mokytoju užregistruotas projektas (angl. European project).

Tad trumpai paaiškinsime kiekvieno jų skirtumus bei projekto partnerio pasirinkimo svarbą pirmame žingsnelyje, t.y. registruojant projektą.

  • Vienos mokyklos projektas (angl. Intraschool project). Šis projekto tipas „eTwinning“ platformoje automatiškai parenkamas, kai projektą registruojate su tos pačios (t. y. Jūsų) mokyklos mokytoju. Pradėjus vykdyti šį projektą prie jo prisijungti gali tik partneriai iš tos pačios mokyklos, tai reiškia, kad kitų Lietuvos ar užsienio mokyklų mokytojai negali būti pakviesti. Šį projektą rekomenduojame pasirinkti nebent kaip pirmąjį savo projektą, kad išbandytumėte, kaip veikia projekto valdymo platforma.
  • Nacionalinis projektas (angl. National project). Toks projekto tipas „eTwinning“ platformoje automatiškai parenkamas, kai projektą registruojate su kitos Lietuvoje esančios mokyklos mokytoju. Prie šio projekto galite prijungti partnerius iš visų Lietuvos ir užsienio mokyklų, tačiau svarbu paminėti tai, kad nuo 2022 m. prie nacionalinio projekto prisijungus partneriams iš Europos, jis nebeįgaus Europinio projekto statuso, kaip tai buvo anksčiau. Šį projektą rekomenduojame pasirinkti tik tokiu atveju, jeigu jį planuotumėte išskirtinai vykdyti tik su partneriais iš Lietuvos. Jeigu planuojate prie projekto prijungti užsienio partnerius ir vykdyti tarptautines veiklas, kas ir yra „eTwinning“ programos esminė idėja, tuomet iš karto siūlome registruoti projektą su užsienio partneriu, kad jis taptų europinis.
  • Europinis projektas (angl. European project). Tai projektas, kuris „eTwinning“ platformoje buvo užregistruotas su partneriu iš kitos šalies mokyklos. „eTwinning“ bendruomenės vertybė yra tarptautinio bendradarbiavimo puoselėjimas, tad siekiama, kad didžioji dauguma projektų būtų tarptautiniai. Todėl siūlome visais atvejais nuo pat pradžių susirasti užsienio partnerį ir kartu pradėti europinį projektą, nebent dėl anksčiau išvardintų priežasčių tikrai norėtumėte pasirinkti pirmo ir antro tipo projektus.

Primename, kad užregistravus projektą, jo tipo pakeisti jau yra neįmanoma, todėl būtina būti iš anksto apsisprendus, kokio tipo projektą vykdysite. Partnerių savo projektams visuomet galite rasti skiltyje „Partnerių paieška“ (https://school-education.ec.europa.eu/en/networking), kur mokytojai dalinasi savo idėjomis ir siūlo prisijungti bei kur Jūs patys galite paskelbti savo idėją ir pasiūlyti užsienio partneriams prisijungti prie Jūsų planuojamo projekto.

Linkime sėkmės surandant partnerius, kurių poreikiai ir idėjos geriausiai atlieptų Jūsų užmanymus, bei nuo pat pradžių pasirenkant tinkamą projekto tipą. Tegul bendradarbiavimas su mokytojais bei jų mokiniais iš įvairių šalių bus Jums bei Jūsų mokiniams įdomus ir prasmingas, o atsivėrusios tarptautinio bendravimo galimybės išplečia kiekvieno dalyvio vidines erdves didesnei kūrybai ir savirealizacijai!

 

Nuotrauka Alena Darmel (www.pexels.com).

 

Naujienų kategorijos

Žymos