Naujienos

Svarbi informacija dėl naujos platformos

2022 29 rugpjūčio

Šių metų gegužės mėnesį Europos Komisijos platformos „School Education Gateway“ (Mokyklų švietimo vartai) ir „eTwinning“ sujungtos į „European School Education Platform“ (Europos mokyklų švietimo platformą), kurios adresas yra https://school-education.ec.europa.eu/. Visas turinys ir paslaugos atsidūrė po vienu stogu. Joje įdiegtos pagrindinės „eTwinning“ funkcijos, skirtos naujų „eTwinning“ dalyvių registracijai ir projektų vykdymui. Papildomos funkcijos ir naujas turinys yra vis dar šiuo metu diegiamas iki kol procesas bus išbaigtas rugsėjo mėnesį. Platformoje kol kas veikia ne visos funkcijos, todėl visas jos galimybes galėsite išbandyti nuo rugsėjo 15 d.

Svarbu tai, kad visi esami nariai jau gali jungtis naujoje platformoje ir tai gali padaryti ne kurdami naują profilį, bet prisijungdami („Login“) naudojant EU Login paskyrą, kurios el. paštas turi būti toks pat, kokiu buvo registruojamasi senojoje platformoje.

Jeigu prie naujos „European School Education Platform“ jungiatės („Login“) per EU Login paskyrą, kurios el. paštas yra toks pat, koks buvo https://www.etwinning.net/ paskyros el. paštas, tuomet informacija apie Jūsų vykdytus projektus (registruotus nuo 2018 m. liepos 1 d.) turėtų automatiškai persikelti į naują platformą.

SVARBU! Rugsėjo 30 d. senoji „eTwinning“ platforma taps nebenaudojama ir nebeprieinama jos nariams. Tuo tarpu „European School Education Platform“ taps nauja vieta Jūsų „eTwinning“ projektams. Jeigu senoje platformoje https://www.etwinning.net/ yra Jums svarbios informacijos, prašome ją atsisiųsti ir išsisaugoti, nes nuo rugsėjo 30 d. prisijungti prie senos paskyros nebegalėsite.

SVARBU! Naudotojai https://www.etwinning.net/ platformoje galės dalyvauti vykdomuose projektuose ir aktyviose grupėse iki 2022 m. rugsėjo 15 d. Nuo tos dienos grupės ir „TwinSpaces“ bus prieinamos tik skaitymo režimu, kol rugsėjo 30 d. senoji „eTwinning“ platforma ir visos jos paslaugos bus nutrauktos.

SVARBU! Visa veikla, kuri buvo vykdyta iki 2018 m. liepos 1 d., bus ištrinta, todėl atsisiųskite viską, ką norite išsaugoti. Visus failus galite atsisiųsti iš „TwinSpace/Grupės“ medžiagos skyriaus, pasirinkę norimą atsisiųsti failą ir spustelėję „atsisiųsti“. Paveikslėlius galite išsaugoti peržiūrėdami kiekvieno paveikslėlio originalą ir išsaugodami failą naršyklės lange.

SVARBU! Paraiškas dėl NKŽ senojoje platformoje teikti galite iki rugsėjo 10 d. Norintys išsisaugoti jau gautų NKŽ sertifikatus, juos parsisiųsti iš sistemos galės iki rugsėjo 30 d.

SVARBU! Naujojoje Europos mokyklų švietimo platformoje bus naudojama nauja pašto dėžučių sistema, kuri bus išleista 2022 m. rugsėjo 15 d. Deja, pranešimai, kuriais buvo keičiamasi per „eTwinning Live“, bus ištrinti.

Šiuo metu naujoje Europos mokyklų švietimo platformoje vartotojas gali matyti savo profilį bei yra įgalintos šios funkcijos:

  • Partnerių paieškos funkcija
  • Naujų „eTwinning“ projektų, įskaitant jų „TwinSpaces“, kūrimas (naujus projektus registruoti galima tik naujoje platformoje)
  • Naujų „eTwinning“ grupių kūrimas

Planuojama, kad nuo rugsėjo 15 d. „European School Education Platform“ įvyks:

  • Esamų „TwinSpaces“ erdvių perkėlimas į naująją platformą (nuo 2018 m. liepos 1 d. užregistruotų projektų, turinys);
  • Esamų „eTwinning“ grupių perkėlimas į naująją platformą (turinys, sukurtas po 2018 liepos 1 d. tų grupių, kurios vykdė veiklą nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2022 m. vasario 21 d. Grupės, kurios minėtu laikotarpiu nevykdė jokios veiklos, laikomos „neaktyviomis“ ir taps tik skaitymui skirtomis grupėmis;
  • Išplėstinės paieškos funkcijos (naudotojai, mokyklos/organizacijos, partnerių paieška);
  • „eTwinning“ mokyklos ženklo paraiškos teikimo funkcijų įkėlimas;
  • Profesinio tobulėjimo srities įkėlimas (internetiniai seminarai, kursų katalogas);
  • Išteklių srities įkėlimas (mokymai, moksliniai tyrimai, mokymo medžiaga, praktika, leidiniai).

Visi šiuo metu vykdomi projektai ir su jais susijusios „TwinSpaces“ bus pasiekiami iš „eTwinning Live“ iki 2022 m. rugsėjo 30 d., kai po 2018 m. liepos 1 d. sukurtų „TwinSpaces“ turinys bus perkeltas į naująją platformą ir bus matomas nuo rugsėjo 15 d. Projektus, pavyzdžiui, susijusius su „Erasmus+“ daugiamečiais projektais, kurie planuojami būti tęsiami po 2021/2022 mokslo metų, galima iš naujo atidaryti „eTwinning“ skiltyje „projektai“ ir tęsti veiklą naujoje platformoje.

„eTwinning Live“ renginiai (ir vykstantys gyvai, ir internetu) naujoje platformoje nebebus vykdomi. Naujoje platformoje bus galima naudotis nauja funkcija, vadinama „Kambariai“, leidžiančia naudotojams sukurti mikrogrupę, įskaitant susitikimų vietą vaizdo konferencijoms, forumą ir failų archyvą. Visi „eTwinning“ naudotojai galės kurti „Kambarius“ ir kviesti kitus „eTwinning“ naudotojus.

Išsamesnę informaciją apie kylančius klausimus dėl naujos platformos veikimo skaitykite čia.

Naujoji platforma yra didelis pokytis „eTwinning“ bendruomenės nariams. Tad kviečiame susipažinti su nauja erdve https://school-education.ec.europa.eu/. Tikimės, kad žingsnis po žingsnio nauja erdvė taps tokiais pat jaukiais namais, kokia buvo ankstesnė platforma, ir toliau sėkmingai tęsite veiklą platformoje vykdydami įdomius ir vertingus „eTwinning“ projektus.

Naujienų kategorijos

Žymos