Naujienos

Skelbiamas Nacionalinio kokybės ženklelio konkursas

2021-06-01

Lietuvoje programos „eTwinning“ Nacionalinis kokybės ženklelis (NKŽ)  jau 15 metus iš eilės teikiamas mokytojams, sėkmingai įgyvendinantiems „eTwinning“ projektus.

Jeigu manote, kad jūsų „eTwinning“ projektas vertas pripažinimo, tuomet savo „eTwinning“ darbastalio skyreliui „Ženkleliai“ galite prašyti Nacionalinio kokybės ženklelio. Jeigu turite daugiau negu vieną projektą, vykdytą 2020-2021 mokslo metais, vertą NKŽ, atskirai užpildykite paraiškas kiekvienam iš jų.

SVARBU:
paraišką Nacionaliniam kokybės ženkleliui gauti už konkretų projektą galima pildyti tik vieną kartą per metus, todėl pildykite atidžiai.

Visų projektų vykdytojų, pateikusių paraiškas iki š. m. liepos 15 d. ir gavusių NKŽ, projektai dalyvaus kasmetinio nacionalinio konkurso „Geriausias Lietuvos „eTwinning“ projektas 2021“ atrankoje.

Susipažinkite su konkurso nuostatais.

Projektai bus vertinami šiose projektų dalyvių amžiaus kategorijose:
• 3–6 metų mokiniai;
• 7-11 metų mokiniai;
• 12–15 metų mokiniai;
• 16–20 metų mokiniai.

Taip pat projektai vertinami papildomose teminėse kategorijose:
• Medijų raštingumas ir dezinformacija („eTwinning“ metų tema);
• Metų debiutas (pirmasis mokytojo „eTwinning“ gautas NKŽ);
• „eTwinning“ ir „Erasmus+“ sinergija („Erasmus+“ projekto įgyvendinimas pasitelkus
„eTwinning“);
• „eTwinning“ ambasadorių įgyvendinami projektai (projektas patenka į kategoriją, jei paraiškos teikimo metu paraišką teikęs asmuo buvo „eTwinning“ ambasadorius(-ė)).

Reikalavimai Nacionaliniam kokybės ženkleliui teikiamam projektui:
• Projektas privalo turėti aiškius tikslus ir veiklų planą.
• Projektas turi būti užbaigtas arba būti paskutiniuose įgyvendinimo etapuose, t. y. paraiškos ženkleliui patiekimo metu aiškiai matomi projekto rezultatai.
• Paraišką teikiantis mokytojas turi būti reikšmingai prisidėjęs prie projekto įgyvendinimo (kokybės ženklelis teikiamas kiekvienam projekte dalyvavusiam mokytojui individualiai ir tik užpildžius paraišką).
• Turi būti matomi akivaizdūs bendradarbiavimo tarp mokyklų-partnerių įrodymai.
• Projekto rezultatai turi būti matomi viešai „TwinSpace“ erdvėje.

Konkurso nugalėtojai (projekte dalyvavę mokiniai ir lydintis mokytojas) bus pakviesti į programos „eTwinning“ mokinių stovyklą Lietuvoje 2021 m. rudenį (3-6 m. kategorijos laimėtojams atskiras prizas – teminiai užsiėmimai jų įstaigoje) arba teminius praktinius užsiėmimus, kurių formatas (organizuojami gyvai lauke ar patalpose arba nuotoliniu būdu) gali keistis priklausomai nuo pandemiologinės situacijos ir atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų susijusių institucijų sprendimus. Apie konkretų kviečiamų mokytojų ir mokinių skaičių bus informuojama kvietime, siunčiamame konkurso nugalėtojams.

Konkurso nugalėtojai (projektus įgyvendinę mokytojai) bus pakviesti dalyvauti kasmetinėje tarptautinėje „eTwinning“ konferencijoje 2021 m. lapkričio mėn., kuri vyks nuotoliniu būdu. Galutinė kvota apibrėžianti, kiek konkurso nugalėtų galės dalyvauti konferencijoje, bus žinoma artėjant renginiui.

Konkurso rezultatai bus paskelbti nacionalinėje „eTwinning“ interneto svetainėje ne vėliau kaip iki 2021-09-30. Konkurso nugalėtojai taip pat bus informuojami el. paštu.

Iškilus klausimų, kreipkitės el. paštu etwinning@smpf.lt. Taip pat dėl paraiškos pildymo ir kokybinių kriterijų rekomenduojame konsultuotis su programos „eTwinning“ ambasadoriais. Jų kontaktus rasite čia.

 

Naujienų kategorijos

Žymos