Naujienos

Seminaro Klaipėdoje „eTwinning programa – ugdymo proceso ir tarptautinio bendradarbiavimo tobulinimui“ atgarsiai

2012-05-20

Šių metų gegužės 10 d. Klaipėdos Gedminų pagrindinėje mokykloje organizuotas eTwinning programos seminaras ,,eTwinning programa – ugdymo proceso ir tarptautinio bendradarbiavimo tobulinimui“, kuriame dalyvavo įvairių dalykų mokytojai iš Klaipėdos. Seminare buvo aptartos tarptautinės projektinės veiklos integravimo į ugdymo turinį ir popamokinę veiklą galimybės, pristatyti nauji IT įrankiai, padedantys geriau organizuoti projektinę veiklą bei pamokas.

Mokymosi visą gyvenimą programos veiklas, skirtas mokykliniam ugdymui, pristatė lietuvių kalbos mokytoja Asta Jankauskienė. Ji kalbėjo apie partnerysčių rūšis, reikalingus dokumentus, jų pildymo terminus bei reikalavimus. Supažindino su  eTwinning programa, šiai programai vykdyti skirto portalo eTwinning struktūra, galimybėmis, nurodė, kur galima surasti idėjų projektams, metodinės medžiagos, paaiškino, kaip galima rasti partnerių.

Šokio  mokytojas Saulius Rudelis pristatė  eTwinning projektą  „EURODANCE“, aptarė, kaip projekto veiklas integruoti į dalyko turinį, pademonstravo projekto sukurtus produktus, galimybę juos panaudoti pamokose. Tai buvo pirmasis tarptautinis projektas, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai. Projektas pelnė šiuos apdovanojimus: Nacionalinį kokybės ženklą, Europos kokybės ženklelį už puikią eTwinning projekto „Eurodance 2011“ veiklą, šis projektas nugalėjo konkurse „Geriausia eTwinning mokykla 2011“. Projekto koordinatorius Saulius Rudelis buvo pakviestas į konferenciją, kuri vyko Berlyne. Mokytojas pasidalijo įspūdžiais iš konferencijos.

Savo patirtimi pasidalijo anglų kalbos mokytoja Kristina Rudelienė. Ji jau ketvirtus metus dalyvauja eTwinning programoje, aktyviai vykdo projektus. Mokytoja pristatė projektą ,,Spalvinga skirtingų kultūrų puokštė“. Šio projekto tikslas – skatinti mokinius mokytis, pažinti vieni kitus, bendradarbiauti. Šis projektas ugdo mokinių gebėjimą bendrauti užsienio kalba, plečia mokinių akiratį ir suteikia žinių apie įvairių Europos šalių kultūras.  Bendraudami virtualioje aplinkoje mokiniai pažįsta vieni kitus, keičiasi informacija bei patirtimi, mokosi anglų ir kitų užsienio kalbų, o taip pat įgyja vis naujų IKT naudojimo žinių. Toks bendravimas padeda įveikti išankstinį nusistatymą kitų tautų atžvilgiu ir ugdo toleranciją.

Mokytojams, organizuojantiems projektinę veiklą, labai svarbu žinoti ir mokėti naudoti IT įrankius bei išteklius, kuriais galima paįvairinti pamokas bei projektinę veiklą. Informacinių technologijų mokytojas Gediminas Jonauskas (http://prezi.com/eqwvcwxsevld/etweening-seminarui/?auth_key=62715b56069d9b4fc93938a7542e3a77ced68d94) pasiūlė išbandyti  naujas programas (Prezi.com, classconect.com, Google forms, thinglink.com, RSS technologija naujienų prenumeratai; mokytojo asmeninio tinklaraščio (blog’o) kūrimas ir kt.) ir praktiškai patikrinti šių programų naudingumą bei efektyvumą.

Seminaro metu mokytojai daugiau sužinojo apie tarptautinių projektų organizavimo galimybes,  išmoko rasti partnerių užsienyje. Jiems buvo pateikta praktiškų patarimų, kaip integruoti eTwinning projektus į pamokos turinį, kaip panaudoti portalo galimybes, taikyti IT programas tiek projektinėje, tiek pamokinėje veikloje.

Naujienų kategorijos

Žymos