Naujienos

Seminare Prahoje dalintasi smagiausiais mokymosi metodais

2019 5 liepos

Birželio pradžioje Prahoje vyko „eTwinning“ kontaktinis seminaras „Kur mokymasis smagus“ (angl. „Where learning is fun“), kuriame dalyvavo daugiau nei 40 ikimokyklinio ugdymo mokytojų iš Norvegijos, Švedijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos, Ispanijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vengrijos.

Seminare dalintasi gerosios praktikos pavyzdžiais dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Dalyviai dalinosi „eTwinning“ projektų idėjomis, mokėsi juos kurti bei ieškojo partnerių. Seminare buvo pristatytos programėlės, kurios ne tik paįvairina ugdymo procesą, bet sudomina mokinius, skatina jų kūrybiškumą. Štai keletas iš jų:

„Pristatytas įvairesnis interaktyvių „bičių“ panaudojimas. Skaitmeninėmis priemonėmis, paremtos žaidimų idėjos, metodai, kaip sudominti vaikus, kad jie kurtų patys, dirbtų komandose. Tai man labai aktualu, nes dirbu su priešmokyklinio amžiaus vaikais ir įgytą patirtį galėsiu panaudoti savo darbe“, – pasisemta patirtimi dalinosi mokytoja Albina Kasparienė iš Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“.

Rasa Plesevičienė iš Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ džiaugėsi su latvėmis sukūrusi naują projektą „Be green“, kurio tikslas yra mokyti vaikus rūšiavimo, kad vaikai žinotų, kodėl yra svarbu rūšiuoti ir tai stengtųsi daryti mokyklėlėse bei namuose. „Projekto tikslus stengsimės įgyvendinti kūrybiškai, naudosime antrines žaliavas kurdami darbelius, žaisdami eko žaidimus, eksperimentuodami ir vykdydami kitas ugdomąsias veiklas”, – pasakojo R. Plesevičienė. Anot jos, skirtingų šalių mokytojų patirtys nuteikė kūrybiškai, parodė, kaip nuotaikingiau mokyti vaikus. „Mokymų metu vyravusi pozityvi atmosfera, bendravimas su kolegomis mokytojais iš kitų šalių atnešė daug teigiamų emocijų, dalinomės savo patirtimis, buvo įdomu sužinoti, kaip dirba, kokiais rūpesčiais gyvena ikimokyklinukų mokytojai kitose šalyse“, – apibendrino seminare dalyvavusi Rasa Plesevičienė.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie konferencijos metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Seminaro dalyvių nuotraukos.

Naujienų kategorijos

Žymos