Naujienos

Seminaras Plungėje ikimokyklinio ugdymo pedagogams

2012-04-28

Nacionalinė Lietuvos eTwinning paramos tarnyba ir eTwinning programos konsultantės2012 m. balandžio 20 ir 23 dienomis Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje ikimokyklinio ir  priešmokyklinio ugdymo pedagogams organizavo Europos Sąjungos Komisijos inicijuotą eTwinning programos renginį „eTwinning programos galimybės tarptautinio bendradarbiavimo ir ugdymo proceso tobulinimui“.

Seminarą vedė Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, eTwinning programos konsultantė Telšių regione Aldutė Kazlauskienė ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė, Telšių regiono eTwinning konsultantė Aurelija Dirginčienė. Konsultantėms talkino ir savo projektinės veiklos patirtimi dalijosi Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindines mokyklos technologijų mokytoja metodininkė Elena Kulbokienė.

Teorinėje seminaro dalyje Aldutė Kazlauskienė klausytojus supažindino su  eTwinning programa, Comenius ir eTwinning sąsajomis, akcentavo visus programos prioritetus ir mokyklų bendradarbiavimo esmę ugdymo proceso, mokinių motyvacijos bei mokytojų kvalifikacijos tobulinimo skatinimui, pristatė savo 5 metų eTwinning veiklos darbo patirtį, rodė projektinius darbus.

eTwinning konsultantė Aurelija Dirginčienė seminaro dalyvius supažindino su šios programos integravimu į ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, pristatė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos projektus bei renginio išvakarėse vykusį projekto susitikimą su Latvijos Preili mokyklos mokinukais. Mokytoja pateikė daug įdomių minčių ir idėjų apie projektus, jų įgyvendinimą, atkreipė dėmesį į galimą artimą bendravimą ir bendradarbiavimą su artimiausiais kaimynais latviais. 

Seminaro klausytojus su savo įdomia projektine patirtimi supažindino Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja metodininkė Elena Kulbokienė. Mokytoja pristatė vaikų kūrybinius darbus Twinspace erdvėje, rodė sukurtus filmukus bei kitus produktus, pristatė „smile box“ programą.

Kadangi klausytojų buvo labai daug, tai praktinę seminaro dalį teko vesti 2 dienas.

Aldutė Kazlauskienė supažindino klausytojus su nuoseklia registracija eTwinning portale, su naujais IKT įrankiais bei pateikčių ir kitų dokumentų talpinimu internete, eTwinning darbastaliu, Twinspace erdve. Visi seminaro dalyviai susikūrė savo paskyras, susipažino su rinkiniais, užsiregistravo portale  ir bandė ieškoti partnerių. Jautėsi didelis klausytojų suinteresuotumas ir noras būti šios tarptautinės veiklos dalimi.

Ypač išsamiai buvo pristatytos tokios programos, kaip „Animoto“, „Voki“,  „Movie Maker“ ir  „Photo story3“, buvo parodyti pavyzdžiai bei konkretūs sukurti filmukai. 

Tiek kavos pertraukėlės, tiek praktinio darbo prie kompiuterių metu vyko diskusija, kaip susirasti parnerius, kokie projektai būtų naudingi jų darželiams, kaip per ikimokyklinį ugdymą galima pažinti kitas kultūras, vaikų gyvenimą. Vyko atvira diskusija jiems rūpimais klausimais, visi ypač pageidavo, kad būtų galima bendrauti eTwinning rusų kalba.

Aldutė Kazlauskienė,

Seminaro akimirkos:
http://animoto.com/play/3yZLLVIVu4NrpjhOG2Cy1Q

Naujienų kategorijos

Žymos