Naujienos

Šeduvoje ir Radviliškyje švęstas „eTwinning“ gimtadienis ir Europos diena

2018 birželio 8

Europos diena – kasmet minima tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos šalių tarpusavio taiką, vienybę.  Tą pačią dieną švenčiamas ir Europos mokyklų bendradarbiavimo programos „eTwinning“  gimtadienis, tad ši diena Šeduvos darželyje, gimnazijoje bei Radviliškio dailės mokykloje buvo gausi įvairiais renginiais. 


Mažieji Europos piliečiai šoko ir piešė

Šeduvos lopšelis-darželis gegužės 9 d. rytą pasipuošė spalvingais balionais, plakatais ir vaikų šypsenomis.
Priešmokyklinės grupės organizavo piešimą kreidelėmis ant šaligatvių plytelių, piešiniais vaikai stengėsi perteikti savo įspūdžius apie gimtinę. Muzikos salėje vyko filmo peržiūra apie Europą. Pedagogės vaikams suprantamai ir vaizdžiai aiškino apie Europos Sąjungą. Grupėse vaikai piešė sveikinimus, atvirukus projekto „ERASMUS+“ partneriams. „Nykštukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo Europos Sąjungos vėliavos pakėlimo ceremonijoje. Mažieji lietuvaičiai kieme šoko lietuvių liaudies šokius, linkėjo Europai sėkmės, draugystės ir taikos.

Teletiltas ir gimtadienio tortas

Šeduvos gimnazijos bendruomenė taip pat šventė Europos dieną ir 13-ąjį  „eTwinning“ gimtadienį.  Šiai džiugiai progai buvo sukurtas didžiulis tortas, papuoštas šalių vėliavomis, o bibliotekoje veikė paroda apie Europos šalis. Visi norintys galėjo susipažinti su informacija bei nusifotografuoti prie šventinio torto.

Gimnazijos pradinės klasės dalyvavo vaizdo konferencijoje su „eTwinning“ projektų partneriais  iš Graikijos, Turkijos, Italijos ir Gruzijos. Virtualaus susitikimo metu dalyviai bendravo, sveikino vieni kitus su gimtadieniu, mokėsi kitų kalbų žodžių. Gimnazijos mokiniai paruošė tradicinį šokį, dainavo lietuviškas ir angliškas dainas, stebėjo kitų šalių vaikų pasirodymus.

 

Meninis akcentas kultūrų įvairovei

Radviliškio dailės mokykla gegužės 9-ąją džiaugėsi dvigubu projektinės veiklos laimėjimu. Projektas „Nepamiršk manęs“ buvo apdovanotas nacionaliniu kokybės ženkleliu bei tapo laureatu Vokietijoje organizuotame konkurse kultūros paveldo tema. Europos dieną projekto partneriai sveikino vieni kitus virtualiai, o mokyklos bendruomenė buvo kviečiama išsamiau susipažinti su projektine medžiaga bei pasiekimais. Mokiniai šią dieną šventė kūrybingai  – jie atliko užduotį atkurdami europietiškus dailės kūrinius. Dailės mokyklos komanda taip pat sudalyvavo žaidime „Online Quest“, kuriuo buvo siekiama žaismingai gilinti dalyvių žinias apie Europos kultūros paveldą. Išsprendę šešis skirtingus galvosūkius jie užėmė garbingą 4-ąją vietą tarp daugiau nei 40 dalyvaujančių šalių.

 

Mokytoja Gražina Likpetrienė