Naujienos

,,eTwinning“ palaiko Saugesnio interneto savaitės iniciatyvą

2020 30 sausio

Programa ,,eTwinning“ palaiko Saugesnio inerneto savaitės iniciatyvą ir skatina mokyklų bendruomenes jungtis prie Saugesnio interneto savaitės kuriant projektus, susijusia su saugiu elgesiu internete tematika.

Iniciatyva startuos vasario 11 d. (antradienį), tačiau mokyklos kviečiamos neapsiriboti viena diena, o visą antrąją vasario savaitę skirti šiai šiems laikams ypač svarbiai temai.

Interaktyvių veiklų/projektų idėjų pavyzdžiai:

  • Kokios nuotraukos tinkamos skelbti internete? Kas nutinka įkėlus nuotrauką į internetą? O ar įmanoma internete paskelbtą nuotrauką ištrinti?
  • Mokiniai kviečiami aptarti temą: kiek laiko jie per dieną ar savaitgaliais praleidžia prie interneto (kompiuteryje, planšetėje, išmaniajame įrenginyje)? Kokius žaidimus žaidžia? Ką veikia, kai nesinaudoja technologijomis? Ar žino, kad gali atsirasti ir priklausomybė nuo kompiuterio?
  • Kas yra slaptažodžiai ir kam jie reikalingi. Kokie slaptažodžiai yra saugūs? Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai kuria slaptažodžius. Mokosi, kaip juos įsiminti ir neužmiršti. O svarbiausias temos akcentas – skatinamas suvokimas, jog slaptažodžių niekam negalima atskleisti, tik tėvams ar globėjams.

Daugiau informacijos, metodinės medžiagos ir iniciatyvos logotipai: www.epilietis.eu/saugesnio-interneto-savaite-2020.

Saugesnio interneto diena (Safer internet day) – tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri koncentruojasi į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatina saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių.

Naujienų kategorijos

Žymos