Naujienos

Projektinė veikla Europos ir Šiaurės šalių mokyklose

2011 balandžio 29

Šiaulių „Juventos“ pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinė konferencija „Projektinė veikla Europos ir Šiaurės šalių mokyklose“.

Konferencijos dalyvius anglų kalba pasveikino Šiaulių „Juventos“ mokyklos mokiniai. Vaikai atliko muzikinius kūrinius net keliomis kalbomis, pritardami dūdelėmis ir kitais liaudiškais instrumentais. Jaunieji atlikėjai visus sužavėjo puikia kūrinių atlikimo technika ir užsienio kalbų mokėjimu.

Apie vaizdo konferencijų įrangos Elluminate pritaikymą eTwinning projektinėje veikloje papasakojo Radviliškio dailės mokyklos mokytoja metodininkė G.Likpetrienė. Ji supažindino su Elluminate programos įrankiais ir pasidalino patirtimi, kaip praktiškai panaudojo šią nuotolinio mokymo platformą virtualiems susitikimams su eTwinning partneriais iš užsienio šalių vaizdo konferencijų metu.

Šiaulių „Juventos“ mokyklos mokytoja metodininkė A.Dirginčienė konferencijos dalyvius supažindino su eTwinning ir Nordplus projektų integravimu į mokyklos ugdymo turinį. Filmuotoje medžiagoje užfiksuotos projektinės veiklos akimirkos leido pajusti, kaip įvairiapusiškai mokykloje išnaudojamos projektinės veiklos teikiamos galimybės ir kiek daug džiaugsmo ši veikla suteikia vaikams.

Praktinio darbo grupėse metu net 15 lektorių iš Islandijos, Danijos, Latvijos ir Lietuvos dalijosi savo pedagogine ir projektine patirtimi „Projektas – kūrybiškumo ugdymui palanki aplinka“, „Kultūrinių šaknų puoselėjimas“ (eTwinning), „Mano draugas – Meškiukas“ (eTwinning),, , „Video konferencijos ir blogai tarptautiniuose projektuose“ (eTwinning), „Šaunių paauglių etiketas“ , Nordplus „Pažink nepažintą“, „Šiaulių „Juventos“ mokykla. „eTwinning ir Nordplus projektų integravimo į mokyklos ugdymo turinį idėjos, galimybės, patirtis“, „Mažų žmogučių didelės širdys” (eTwinning), „Comenius projektinės veiklos patirtis Preili Nr.1 pradinėje mokykloje“ , „Latvijos pradinių mokyklų tradicijos“ (eTwinning), „Kartu skaitykim, rašykim ir kalbėkimės“ (eTwinning), „Įspūdžių netaupyk – verčiau pasidalink“, „Gabiųjų mokinių ugdymas projektinėje veikloje“ , „Elluminate vaizdo konferencijų įranga eTwinning projektinėje veikloje“, „Projektas – kūrybiškumo ugdymui palanki aplinka“. Išklausyti pranešimai kėlė diskusijas, norą kuo daugiau sužinoti.

Aurelija Dirginčienė, Gražina Likpetrienė

Akimirkos: