Naujienos

Programos „eTwinning“ naujovės svaiginančiu Ispanijos ritmu

2023-11-16

Šių metų spalis nemažam būriui Europos Sąjungos profesinių mokyklų mokytojų baigėsi kerinčiu Ispanijos ritmu, dalyvaujant programos „eTwinning“ surengtame kontaktiniame seminare „Susitelkimas į inovacijas profesinio mokymo srityje“ (angl. Focusing on Innovation in VET), kuris spalio 26 – 28 dienomis vyko Madride.

Seminare susitiko beveik 70 mokytojų iš daugiau nei 13 Europos šalių, o Lietuvai atstovavo E. Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo maisto ruošimo technologijos vyr. profesijos mokytoja Gita Ingrida Stupelienė ir Klaipėdos technologijų mokymo centro anglų kalbos mokytoja metodininkė Irina Shyroki.

Renginio dalyvius priėmusi Nacionalinės Ispanijos „eTwinning“ paramos tarnybos komanda negailėjo nei šilumos, nei pasitikimo dovanų. Jau pirmą dieną dalyvių laukė įtempti „workshop‘ai“: „eTwinning“ platformos atnaujinimai ir nauji reikalavimai, Europos Mokyklų švietimo platformos (European School Education Platform / ESEP) pristatymas. Gausus pedagogų būrys gilino edukacinio „eTwinning“ portalo vartojimo kompetencijas, vystė galimų projektų idėjas, tarėsi jų tikslų, eigos, laiko terminų, dalyvių skaičiaus bei norimo rezultato klausimais. Visi kartu išmokome planuoti, kurti, struktūruoti projektus naudojant naujas ESEP platformos funkcijas, o susiradę projekto partnerius – mokėmės projektą įprasminti bei užregistruoti „eTwinning“ portale.

Seminaro dalyviai nemažai diskutavo programos naudojimo mokymo procese klausimais, aptarė neriboto, betarpiško bendradarbiavimo tarp partnerinių mokyklų mokytojų ir mokinių galimybes, kurias suteikia ši programa. Fantastiška priėmusios šalies komanda apšvietė kolegas iš Europos skaitmeninio saugumo naudojant „eTwinning“ platformą klausimais bei pristatė praktinio mokymo dirbtuves „Gamification“, kurių metų demonstruotos žaidybinės aplikacijos leido pamatyti aplinką 3D formatu, stebėtis optinėmis iliuzijomis ir patikėti, kad įmanoma bet kokią pamoką paversti nuotykiu.

Kultūrinė pažintis su pasakiškuoju Madridu taip pat nepaliko abejingų – seminaro organizatoriai pasirūpino smagia ekskursija, autentiška vakariene bei nepakartojama atmosfera. Tokie kontaktiniai seminarai skatina domėjimąsi programos „eTwinning“ galimybėmis, įkvepia pedagoginį bendradarbiavimą. „eTwinning“ yra Europos švietimo programos dalis, kurioje mokytojai gali bendradarbiauti su kolegomis iš kitų Europos šalių ir kartu vykdyti projektus, skatinti kultūrinius mainus ir dalintis gerąją praktika. Tokios kontaktinės ekskursijos ir seminarai ne tik skatina bendradarbiavimą, bet ir suteikia galimybę pažinti skirtingas kultūras bei mokytis iš kitų mokytojų. Lietuvos pedagogams tikrai verta aktyviai dalyvauti „eTwinning“ projektuose. Dalyvavimas šioje programoje yra puiki galimybė pasidalinti idėjomis ir metodine medžiaga su kolegomis iš užsienio šalių, gilinti tarptautinę patirtį, suprasti skirtingas švietimo sistemas ir kultūras bei plėsti savo profesinį horizontą. „eTwinning“ projektai skatina idėjų mainus tarp mokytojų, suteikia galimybę dalintis geriausiomis praktikomis, mokymo metodais ir resursais su savo projektų partneriais iš kitų šalių, kurie gali papildyti mokymo procesą. „eTwinning“ projektai taip pat skatina tarpkultūrinį supratimą ir dialogą: mokiniai gali mokytis apie kitas kultūras ir tradicijas, tai prisideda prie jų tarptautinio supratimo. Dalyvavimas „eTwinning“ projektuose gali padėti mokytojams gauti oficialų Europos kokybės ženklą už jų darbą šioje srityje, kuris gali būti naudingas jų profesiniam augimui.

Straipsnį parengė E. Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo maisto ruošimo technologijos vyr. profesijos mokytoja Gita Ingrida Stupelienė ir Klaipėdos technologijų mokymo centro anglų kalbos mokytoja metodininkė Irina Shyroki.

 

 

Naujienų kategorijos

Žymos