Naujienos

Profesinės raidos seminaras „eTwinning, tarptautinė dimensija ir IKT švietime“ Nottingham’e (Jungtinė Karalystė)

2007-11-06

2007 m. spalio 26-28 d. įvykusį eTwinning profesinio tobulėjimo seminarą Nottingam’e pradėjo Susan Linklater, eTwinning programos Jungtinėje karalystėje vadovė, kuri pasveikino 80 dalyvių iš skirtingų Europos šalių. Renginio turinį ir kontekstą geriausiai apibūdina organizatorių suformuluoti seminaro tikslai ir uždaviniai: 


Susan Linklater, eTwinning programos Jungtinėje karalystėje vadovė, per seminaro atidarymą.

  • Parodyti kaip eTwinning padeda mokykloms diegti IKT ir europinę dimensiją ugdyme.
  • Sustiprinti ir skatinti bendradarbiavimą tarp eTwinning programos vykdytojų ir vietinės valdžios atstovų visoje Europoje.
  • Suteikti galimybę seminaro dalyviams iš visos Europos susijungti į unikalų bendradarbiavimo tinklą.
  • Sustiprinti eTwinning programos specifikos supratimą tarp klausytojų.
  • Paskatinti eTwinning partnerysčių atsiradimą tarp vietinės valdžios grupelių Europoje.
  • Pateikti praktinių kūrybiškumo, bendradarbiavimo naudojant IKT pavyzdžių, kurie gali būti sėkmingai pakartoti eTwinning projektuose.

Dauguma dalyvavusiųjų seminare – įvairiuose lygiuose atsakingi už tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą, IKT ir europinės dimensijos skaidą švietime. Jiems buvo pasiūlyta praktinė veikla trijose darbo grupėse:


Ewan McIntosh pristatė idėjas kaip skatinti mokinių kūrybiškumą ir socializaciją.

Socialinių bendradarbiavimo tinklų kūrimas (vadovas Ewan McIntosh);

 
Baldev Singh skaitė plenarinį pranešimą apie “IKT, tarptautinė dimensija ir eTwinning”.

Skaitmeninės istorijos pasakojimas (vadovas Baldev Singh);

 
Oscar Stringer demonstravo plastilininės animacijos kūrimo subtilybes.

Animacijos kūrimas ir panaudojimas mokyme (vadovas Oscar Stringer).

Kiekviena grupė dirbo, kūrė, mokėsi kartu, o sekmadienio popietę pristatė praktinio užsiėmimo metu sukurtus darbus.

Lietuvai atstovavusi, šio straipsnio autorė, pasirinko Ewan McIntosh vedamą praktinį užsiėmimą, kuriame buvo analizuojama mokinių socializacijos, kūrybiškumo problemos ir jų sprendimo metodai. Jis pademonstravo įkvepiančias Tim Rylands pamokų ištraukas, kuriose mokytojas panaudoja žaidimą MYST mokinių kūrybiškumo ir rašymo įgūdžiams tobulinti.

Kaip skatinti mokinių kūrybiškumą ir socializaciją? Šis klausimas tapo pagrindine darbo grupėse diskusijų tema. Atsakymus ir toliau formulavo Ewan McIntosh, iliustruodamas praktiniais pavyzdžiais. Tai vertingos idėjos, kurios gali būti sėkmingai panaudoti ir Lietuvos mokyklose.

1. Radijo laidų rengimas

Mokytojams ir mokiniams, kurie nori pasikeisti informacija apie savo šalį, kasdieninį gyvenimą, nebūtina sudėtinga programinė įranga.


Audacity yra nemokama, atviro kodo programinė įranga, skirta garso įrašymui ir redagavimui.

Audacity – naudinga ir paprasta programa, skirta garso įrašymui ir redagavimui. Galima įrašyti realius balsus, garsus iš interneto ir sukurti, išsaugoti, eksportuoti mp3 formatu. Tad projekte dalyvaujančioms komandoms reikalingas tik mikrofonas ir jūsų žinutės įrašomos ir išsiunčiamos draugams, ar montuojamos su vaizdine informacija.

2. Vaizdų komentavimas

VoiceThread – paprasta balso įrašymo ir išsaugojimo internete galimybė.


VoiceThread – paprasta balso įrašymo ir išsaugojimo internete galimybė

Mikrofonas ir Flash Player – viskas ko reikia norint sukurti multimedijos pristatymą. Populiariais formatais JPG, GIF, BMP, PNG; docs: PPT, PPS, PDF, DOC, XLS išsaugotus vaizdus galite importuoti ir pridėti savo komentarus taip išplėsdami komunikacijos ir bendradarbiavimo galimybes.

3. Flash žaidimai-galvosūkiai

Ewan McIntosh pasiūlė keletą idėjų, kurios skatina mokinių kūrybiškumą ir gali būti mokinių bendravimo tema. TaiSamorost – 2 – flash žaidimas – galvosūkis, kuris buvo nominuotas kategorijose “Best Web Browser Game” ir “Excellence in Visual Art” 2007 metų žaidimų festivalyje. Tai vienas įdomiausių žaidimų internete, mistinis galvosūkis apie nykštuką, beklaidžiojantį po keistus pasaulius. O tai jau gera pasakojimo pradžia naujam projektui pradėti…


Flickr – interneto svetainė, kurios paskirtis – nuotraukų publikavimas internete.

Apžvelgėme tik dalį praktinės veiklos pavyzdžių kaip sėkmingai panaudoti IKT projektinėje veikloje. eTwinning programa nuolat keičiasi ir vystosi, o programos koordinatoriai Briuselyje nuolat tobulina interneto portalą visomis Europos kalbomis. Gal ten surasite tą naujieną, kurios šiuo momentu Jums reikia labiausiai.


Profesinės raidos seminaro “ETwinning, tarptautinė dimensija ir IKT švietime ”Nottingham’e (Jungtinė Karalystė) 2007 m. spalio 26-28 d. akimirka

Rengiant straipsnį panaudoti šaltiniai:

Jungtinės karalystės eTwinning programos nacionalinės agentūros tinklapis žr.http://etwinninguk.typepad.com/etwinning_uk/2007/10/etwinning-uk–1.html
Flash žaidimas Samorost – 2 žr. http://amanita-design.net/samorost-2/

Jolita Morkūnaitė
Kaišiadorių A.Brazausko vidurinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
El.p. jmj@centras.lt

Naujienų kategorijos

Žymos