Naujienos

Netradiciniai būdai pažinti kultūrą ir istoriją – seminare Rygoje

2018-08-10

Daugiau nei 120 mokytojų iš 24 šalių mokslo metus birželio pabaigoje užbaigė susirinkę į profesinės raidos seminarą „Atnaujinkime savo istoriją ir kultūrą“ (angl. „Update your history and culture“) Latvijos sostinėje Rygoje. Šie metai Europoje paskelbti kultūros paveldo metais, tad seminare daug dėmesio skirta būtent įvairių šalių kultūrai ir istorijai.

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos anglų kalbos mokytoja Sandra Petkuvienė buvo sužavėta Bruno Bahs užsiėmimo ,,Sukurk savo istorinę komiksų knygą“, kuriame jis mokė, kaip piešti komiksus: „Turėjau progą atrasti užslėptus gebėjimus, kurių, manau, turi kiekvienas mokinys. Komiksų piešimu visada gali paįvairinti veiklas, susijusias su daile“.

Lektorių Liene Dreimane ir Tatjana Gvozdeva vestame užsiėmime ,,Įrankiai ir užduotys istorijos mokantis lauke“ pristatytomis programėlėmis S. Petkuvienė ketina pasinaudoti ne tik organizuodama pamokas kitose aplinkose, ekskursijų metu, bet ir projektinėse veiklose.

Kita seminaro dalyvė lietuvių kalbos mokytoja Sigita Koroliovė iš Klaipėdos Litorinos mokyklos pasirinko dalyvauti užsiėmime „Statyk įspūdingas 3D pilis ir modelius“, kurio metu pasinaudojant nemokamomis programomis (pavyzdžiui, „Tinkercad“) mokėsi kurti trimačius kompiuterinius modelius, o vėliau juos atspausdinti 3D spausdintuvu. „Lektorius Edgars Bajaruns pasakojo, kad modeliavimo programa ne tik paįvairina istorijos ir literatūros pamokas, objektų stumdymas trimatėje erdvėje lavina dėmesį, smulkiąją motoriką, padeda orientuotis erdvėje, ugdo kūrybiškumą ir skaitmeninį raštingumą. Tad būtinai išbandysiu šią programą pamokose, kadangi ji leis ne tik įvairiais aspektais supažindinti mokinius su literatūros epochomis, bet ir sukurti netradicinis ugdymo(si) aplinkas“ – įspūdžiais dalinosi S. Koroliovė.

Tauragės suaugusiųjų mokymo centro profesijos mokytoją Vitaliją Jankauskienę ypatingai sudomino Bruno Bahs kuruotos komiksų dirbtuvės „Sukurkite savo istorijos komiksą“. Užsiėmimo metu seminaro dalyvių užduotis buvo sukurti komiksų knygą apie tikrą istorinį įvykį. „Praktiškai patyriau, kaip skirtingų komiksų pagalba galima sukurti tarpdisciplininį ryšį. Pavyzdžiui, naudojant iš skirtingų komiksų sukurtą knygą išgaunamas ryšys tarp skirtingų mokymosi disciplinų“,  – pastebėjimais dalinosi V. Jankauskienė. Jos manymu, toks mokymas, kai tenka dirbti grupėje ir išklausyti vienas kito, skatina lavinti mokinio saviraišką ir pasitikėjimą, kūrybišką mąstymą. „Siūlyčiau Lietuvos mokyklose labiau telkti dėmesį į paprastus, nesudėtingus dalykus, įtraukti į ugdymą mokymus lauke, įsiklausant į šalia esančius garsus, vaizdus, lavinant vaiko meninį išprusimą, gamtos garsų suvokimą, sujungti kelias disciplinas, pavyzdžiui, technologijas, dailę, gamtos mokslus, kalbas, muziką“, – mano seminaro dalyvė.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos