Naujienos

Nacionaliniai kokybės ženkleliai bus suteikiami tik tarptautiniams projektams

2022 24 lapkričio

Norime pranešti, kad nuo 2022 m. mokslo metų Nacionaliniais kokybės ženkleliais (NKŽ) gali būti įvertinti tik tarptautiniai projektai, t.y. tie, kuriuos Lietuvos mokytojas platformoje užregistruoja su mokytoju, dirbančiu užsienio mokykloje. Projektas, kurį Lietuvos mokytojas užregistruos su mokytoju iš kitos Lietuvos mokyklos, nebetaps tarptautiniu, jeigu prie jo vėliau prisijungtų partneriai iš užsienio, kaip tai buvo anksčiau. Svarbu, kad pačioje pradžioje projektas būtų pradėtas su užsienio partneriu bei, žinoma, kad būtų išlaikomas tarptautiškumo aspektas iš tiesų bendradarbiaujant su užsienio partneriais viso projekto metu.

Šiuo metu Europos mokyklinio švietimo platformoje (angl. „European School Education Platform“) techninės galimės teikti paraiškas dėl NKŽ dar nėra, tačiau tikimės, kad 2023 metų pradžioje jau galėsite tai padaryti.

„eTwinning“ pirmiausia yra tarptautinė bendruomenė, tad ši nauja sąlyga dėl projektų kokybės vertinimo yra dar vienas žingsnelis į tarptautiškumo plėtimą. Tarptautinis bendradarbiavimas suteikia labai daug papildomos vertės, kurią sudėtinga būtų sukurti bendraujant tik su tos pačios šalies ir kultūros žmonėmis. Taip įgyjama tarpkultūrinės kompetencijos įgūdžių, lavinami užsienio kalbos gebėjimai, susipažįstama su kitų šalių kultūromis, vaikai gauna didžiulės motyvacijos įsitraukti į veiklas, kuriose dalyvauja skirtingų kultūrų mokiniai, ir dar daug kitų privalumų, kuriuos suteikia išsiplėtusios tarptautinio bendradarbiavimo ribos. Džiaugiamės, kad daugumai „eTwinning“ mokytojų tarptautinis bendradarbiavimas jau tampa kasdienė jų veikla ir kiekvienas joje gali atrasti jiems svarbių veiklų įprasminimą bei tobulėti drauge su savo mokiniais bei ugdytiniais.

Naujienų kategorijos

Žymos