Naujienos

Mokinių kampelis: skatinkite savo mokinius pažinti vieni kitus ir bendradarbiauti

2011-02-10

eTwinning – tai, žinoma, bendradarbiavimas tarp mokytojų, bet dar svarbiau, – bendradarbiavimas tarp mokinių.

Šiuos nurodymus ir patarimus sukūrė Val Brooks, eTwinning programos ekspertė ir Europos eTwinning mokytojų komandos narė.

TwinSpace – tai ne tik vieta, kur mokytojai iš projekte dalyvaujančių mokyklų gali dalintis savo veikla, bet ir saugi, prižiūrima erdvė, kur tų mokyklų mokiniai gali susipažinti vieni su kitais ir kartu mokytis bendradarbiauti. Tuomet suprasite, kad mokiniai taip pat gali prisidėti prie bendros projekto veiklos TwinSpace erdvėje ir taip perimti dalį darbo krūvio iš jūsų, mokytojų!

Mokytojai visada galės stebėti (bei prisidėti) prie veiklos Mokinių kampelyje ir, žinoma, turėtų prižiūrėti, kas jame vyksta. Mokytojai partneriai patys turi nuspręsti, kaip jie tai darys (pvz., kas savaitę prižiūrės vis kitas mokytojas), kad nebūtų per didelio krūvio vienam žmogui.

Toliau pristatome įvairias galimybes Mokinių kampelyje ir keletą idėjų, kaip padėti mokiniams bendradarbiauti, galbūt dar prieš pradedant projektą.

Prieš pradėdami veiklą turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Mokiniai nariai gali tiktai siųsti dokumentus bei nuotraukas arba pasisakyti forumuose. Aplanką siunčiamiems dokumentams arba forumą gali sukurti tik administratorius, todėl galbūt jūs, kaip mokytojas, norėsite iš karto sukurti tam tikras sritis kampelyje, kad mokiniai galėtų pradėti savo veiklą. Be to, galite vienam ar dviem savo mokiniams suteikti mokinių administratorių teises, kad jie galėtų patys valdyti “programėles” ir taip padėti jums tvarkyti TwinSpace erdvę.
  • Mokytojams reikės užregistruoti savo mokinius į TwinSpace (skaitykite Nuoseklią pagalbą, puslapis 7).
  • Pradžiai pasirinkite tik vieną iš žemiau pateikiamų galimybių arba pasiūlymų (žinoma, galite sugalvoti ir savo idėją!) ir pradėkite veiklą pamažu. Kai tik mokiniai supras, ką jie gali ar ko negali daryti, jie patys imsis iniciatyvos.
  • Mokinių kampeliu galima naudotis viso projekto metu – skatinkite juos ir toliau bendrauti tarpusavyje bet kokia tema, kad jie geriau pažintų vieni kitus.
  • Be to, galite pasinaudoti vienu iš daugelio “ledlaužio” modulių, esančių eTwinning portale, o po to natūraliai pereiti prie didesnio projekto TwinSpace erdvėje.

Galimybės/programėlės ir siūloma labai paprasta veikla:

  1. Forumas: Sukurkite forumą ir pridėkite kategoriją pavadintą “Prisistatykite”. Paskelbkite pirmą žinutę ir pakvieskite mokinius atsakyti į ją bei prisistatyti, pateikiant trumpą aprašymą apie save ir savo pomėgius (skaitykite Nuoseklią pagalbą, puslapis 16, apie tai, kaip sukurti forumą).
  2. Nuotraukų galerija: Sukurkite nuotraukų ar paveikslėlių galeriją ir paprašykite mokinių atsiųsti į ją savo nuotrauką. (Pastaba: VISKAS Mokinių kampelyje yra privatu, publikuojama tik TwinSpace ir niekur kitur nebus matoma.) Jei mokytojai nenori naudoti mokinių nuotraukų, tuomet siųskite kitas nuotraukas, pavyzdžiui: naminių gyvūnėlių ar savo klasės ir pan. (skaitykite Nuoseklią pagalbą, puslapis 25, apie tai, kaip siųsti nuotraukas).
  3. Failų archyvas: tai vieta, kur galima siųsti dokumentus ir/arba internetines nuorodas bei jais keistis. Jei mokytojai nepageidauja, kad būtų siunčiamos mokinių nuotraukos, tuomet mokiniai gali sukurti “voki” pristatymą apie save ir įklijuoti aplanke nuorodą į savo pristatymą (skaitykite Nuoseklią pagalbą, puslapis 20, apie tai, kaip siųsti failus ir dokumentus).
  4. Tinklaraštis: Sukurkite tinklaraštį pavadintą “Mano diena mokykloje”. Kiekvienas mokinys pradeda rašyti savo tinklaraštį apie tai, ką jis ar ji veikia mokykloje tą dieną. Mokiniai raginami skaityti kitų tinklaraščio įrašus ir juos komentuoti ar pateikti klausimus. Tai paskatins mokinius labiau pažinti vieni kitus (skaitykite Nuoseklią pagalbą, puslapis 10,  apie tai, kaip pildyti tinklaraštį).
  5. Vikis: jei mokiniai pasinaudoja “voki” pristatymo idėja, jie visi gali susikurti naują vikio puslapį pavadintą “Pristatome savo klasę” ir įkelti savo “voki” pristatymo kodą (skaitykite Nuoseklią pagalbą, puslapis 18 apie tai, kaip naudotis vikiu).
  6. Saityno turinys (tą padaryti turės mokytojai ar mokiniai, kuriems suteiktos administratorių teisės): mokiniai administratoriai gali, pavyzdžiui, nukopijuoti mokinių “voki” pristatymų nuorodas iš failų archyvo ir įklijuoti jas į atskirą saityno turinio skyrelį (skaitykite Nuoseklią pagalbą, puslapis 31, apie tai, kaip pridėti turinį iš saityno).

Kai mokiniai susipažins su visomis galimybėmis Mokinių kampelyje, jie, be abejo, ims siūlyti savo idėjas, be to, jiems padėti gali ir mokytojai. Šios galimybės padės jūsų mokiniams suprasti, kaip bendradarbiauti, ir tikrai praturtins mokymosi galimybes įgyvendinant projektą(-us).

Naujienų kategorijos

Žymos