Naujienos

Metų pradžia su eTwinning programa

2011-01-10

Liaudies išmintis byloja, jog metus praleisi taip, kaip juos sutiksi. Mastaičių miestelis, jaukus ir romantiškas, pasislėpė nuo didmiesčių triukšmo baltame sniego patale. Atrodytų, jog ir metai laukia ramūs, o laikas bėgs lėtai.

Tačiau naujųjų 2011 metų pradžia Mastaičių pagrindinės mokyklos mokytojoms ir mokytojams žada metus, kuriuose bus gausu įdomios veiklos, naujų pažinčių, įspūdžių , kūrybiškų sprendimų ir atradimų. Pirma naujų metų darbo diena prasidėjo nuo seminaro apie eTwinning programą ir jos taikymo galimybes ugdymo procese. Nuo vaikų balsų ir šventinio šurmulio pailsėjusioje mokykloje susirinko 30 mokytojų, norinčių susipažinti su eTwinning programa, jos galimybėmis ir pradėti vykdyti tarptautinius projektus. Kai kuriems seminaro dalyviams ši programa jau buvo žinoma, kitiems eTwinning projektinė veikla buvo visiškai nauja.

Seminarą pradėjo Švietimo informacinių technologijų centro metodininkė, eTwinning programos Lietuvoje administratorė Violeta Čiuplytė, kuri išsamiai papasakojo apie eTwinning programą, pristatė centrinį bei nacionalinį eTwinning portalus. Kalbėdama apie projektų idėjas, jų planavimą bei vykdymą, ji pabrėžė, koks svarbus yra projekto partnerystės klausimas, nes geras patikimas projekto partneris – tai ne tik būsimos darbo sėkmės garantas, bet ir naujas draugas ne tik kiekvienam darbe dalyvavusių moksleivių, bet ir vadovaujančiam mokytojui .

Apie pasiruošimą projektui kalbėjo Kaišiadorių rajono A.Brazausko gimnazijos dailės mokytoja metodininkė, eTwinning programos konsultantė Jolita Morkūnaitė. Be jokios abejonės, pasirengimas projektui ir jo planavimas, projekto etapų ir terminų nustatymas leidžia numatyti ir norimą galutinį darbo rezultatą, jo sėkmę. Savo pranešime J.Morkūnaitė kalbėjo ne tik apie mokytojo veiklą prieš pradedant projektą, bet ir supažindino seminaro dalyvius suTwinSpace – elektronine erdve, kuri skirta projektams vykdyti bei visai projektinei medžiagai talpinti.

Apie kitus IKT įrankius, kuriais projektų dalyviai gali pasinaudoti vykdant projektus kalbėjo Vilniaus m. „Žaros“ vidurinės mokyklos anglų ir vokiečių kalbų vyresnioji mokytoja, eTwinning programos konsultantė Konsuela Liaskovskaja. Ji papasakojo apie ypač populiarų elektroninių dienoraščių (blogų), filmukų, internetinių pristatymų kūrimą ir naudojimą projektinėje veikloje, pateikė praktinių pavyzdžių.

eTwinning programos konsultantė, Karmėlavos Balio Buračo vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Kanapinskienė papasakojo seminaro dalyviams apie eTwinning programos ir kitų ES projektų (Comenius, Nordplus ir pan.) sąsajas, dalyvavimo galimybės, pasidalino darbo patirtimi, davė praktinių patarimų, atsakė į mokytojų klausimus.

Susitikimo pabaigoje seminaro iniciatorėms Mastaičių pagrindinės mokyklos mokytojoms Kristinai Kraujalytėi ir Aldonai Jokimienėi buvo įteikta simbolinė dovanėlė – eTwinning kalendorius, kuris, pasak mokyklos direktorės, leis skaičiuoti ne tik dienas bet ir naujus laimėjimus, įspūdžius, pasiekimus.

Akimirkos iš seminaro:

Naujienų kategorijos

Žymos