Naujienos

Metinėje konferencijoje Kanuose apdovanotos dvi mokytojos iš Lietuvos

2019-11-12

Kasmetinė „eTwinning” konferencija vykusi Kanuose (Prancūzijoje) šiemet sukvietė daugiau nei  500 programos dalyvių iš visos Europos. Tarp geriausių projektų kūrėjų pateko ir dvi mokytojos iš Lietuvos. Raseinių Šaltinio progimnazijos anglų kalbos mokytoja Albina Abromavičienė (už projektą „eTwinning Culture Olympics (ECO)“ apdovanota specialiu Viduržemio jūros prizu, o Marijampolės Petro Armino progimnazijos anglų kalbos mokytoja Edita Grubienė už demokratinio dalyvavimo kategorijos projektą „The Truth Behind Palm Oil“ (liet. „Tiesa apie palmių aliejų”). Iš viso šiemet buvo apdovanoti 16 geriausių Europos mokytojų vykdytų „eTwinning“ projektų iš 860 pateiktų paraiškų.

Konferencijoje mokytojai susitiko su bendraminčiais, projektus vykdančiais ir projektais grįstą mokymą skleidžiančiais mokytojais, ambasadoriais, bei kitais su švietimu susijusiais darbuotojais. Visi dalyviai taip pat buvo įtraukti į „Twinlandia“ žaidimą, kuriame demokratiškumo įgūdžius galėjo pritaikyti ieškant problemos sprendimo.

Konferencijoje dalyvavusiai Telšių „Germanto“ progimnazijos anglų kalbos mokytojai Giedrei Raudonienei labai patiko žaidimo principas, kuris, anot jos, gali būti puikiai pritaikomas sprendžiant problemas mokykloje, bendruomenėje, klasėje ar net pamokoje. „Kartu sprendžiamos problemos, diskusijos ir darbas grupėse ugdo įgūdžius, stiprina pasitikėjimą ir suteikia energijos dirbti ir tęsti projektus toliau”, – konferencijoje tvyrojusią atmosferą apibendrino mokytoja.

Antroji konferencijos diena dalyvius įtraukė į demokratinio dalyvavimo dirbtuves ir įvairaus pobūdžio mokymus – jų pasiūlyta net 50, tad kiekvienas mokytojas turėjo galimybę išsirinkti labiausiai sudominusius. Edita Grubienė kartu su projekto partnerėmis iš  Italijos bei Ispanijos pristatė projekto „Tiesa apie palmių aliejų“ veiklas, įrankius, kuriais naudodamiesi mokiniai sukūrė filmukus, apklausas. Editos Grubienės  projekto veiklomis ir rezultatais susidomėjo ne vienas pristatymo klausęs dalyvis, o Alytaus Putinų gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Joalita Jurkevičienė sugalvojo, kaip ji gali projekto rezultatus pristatyti savo mokinimas. „Žadu [projekto rezultatus bei veiklas – past.] panaudoti dėstant temas apie  riebalus ir jų reikšmę žmogaus organizmui. Kadangi išgaunat palmių aliejų yra masiškai kertami atogrąžų miškai, todėl projekto veiklas galėsiu  integruoti ir į gamtosaugines temas”, – tikino chemijos mokytoja Joalita Jurkevičienė.

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja ekspertė Edita Setkauskienė džiaugėsi ne tik susipažinusi su „Europos prizą“ laimėjusių projektų sėkmėmis, bet ir atradusi idėjų, kaip įdomiau organizuoti bendradarbiavimo veiklas, inicijuoti mokėjimo mokytis refleksiją. „Ypač sudomino „eTwinlandia“ žemėlapis.  Pagal žemėlapyje pateiktą informaciją kiekvienas konferencijos dalyvis atrado savo „kaimą“, susipažino su jo „gyventojais“ ir, pasiskirstę vaidmenimis, diskutavo, kur saugoti Ostraką, aptarė įvairius demokratinius sprendimus ir išrinko patį geriausią balsavimo būdu”,  –  dalinosi įspūdžiais E. Setkauskienė.

Pirmą kartą „eTwinning” tarptautiniame renginyje dalyvavusi Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos mokytoja Nadežda Tikhomirova tikino ilgam atsiminsianti šią konferenciją bei užmegztas pažintis su kolegomis iš Europos. „Seminarų lektoriai paliko didelį įspūdį dėl savo atsidavimo pasirinktai temai, jos pristatymui ir kruopštaus pasiruošimo diskusijoms, darbo su dalyviais organizavimui. Daug praktinių minčių pasisėmiau iš seminaro apie „eTwinning” mokyklas („eTwinning schools: towards a shared leadership model” – past.)”,  – dar karštais įspūdžiais dalinosi N. Tikhomirova. Nadežda atskleidė, kad drauge su konferencijoje dalyvavusiomis kolegėmis iš Lietuvos nutarė kurti naują „eTwinning“ projektą, kuris galėtų padėti mokytojams lavinti mokinių gebėjimus, vertybės demokratiškumo link.  „Mokytojų entuziazmas ir noras padaryti viską, kas įmanoma, dėl geresnės visuomenės tikrai žavi“, –  šypsodamasi apibendrino ji.

Daugiau apie konferenciją skaitykite ČIA.

Konferencijos dalyvių nuotraukos.

Naujienų kategorijos

Žymos