Naujienos

„Mes augame su mokslu“

2024-06-20

Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai kartu su mokytoja Jūrate Bogužiene ir socialine pedagoge Nijolė Achrem dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte ,,We grow with science“ („Mes augame su mokslu“).

Užsiėmimai prasidėjo šių metų pradžioje ir tęsėsi iki gegužės 31 d. Šia iniciatyva siekiama skatinti vaikų smalsumą, norą tyrinėti, pažinti, eksperimentuoti pasitelkiant STEAM metodą technologijų, inžinerijos, matematikos srityse. Taip pat ugdyti vaikų gebėjimą dirbti komandoje, siekti bendrų tikslų, spręsti problemas, derinti įvairias nuomones, susitarti ir įvertinti bendradarbiavimo rezultatus, stiprinti vaikų pasitikėjimą savimi. Dar viena siekiamybė – mokyti vaikus naudotis skaitmeniniu turiniu įvairiems dalykams mokytis.

Projekto metu su vaikais diskutuota tema „Ar mokslas vaikams gali būti įdomus?“. Atsakymų ieškojome visi kartu įvairiose veiklose, pasitelkę į pagalbą knygas, menines veiklas, STEAM metodus, mokomuosius animacinius filmus, skaitmeninius galvosūkius, interaktyvius žaidimus, QR kodus bei nuotolinius susitikimus-diskusijas su partneriais iš Lietuvos, Turkijos ir Rumunijos.

Labiausiai sužavėjo kosmoso stebuklai. Pažiūrėję mokomąjį filmą visi pritarė, kad kosmosas – paslaptingiausia vieta. Užsiėmimo dalyviai kūrė spalvingas raketas, matavosi kosmonauto šalmą ir imitavo skrydį į kosmosą.
Buvo siekiama, kad vaikai geriau pažintų gamtą ir būtų motyvuoti ją saugoti. Tad mažieji tyrinėjo dirvožemį, eksperimentavo, augino augalus skirtingame dirvožemyje. Vaikai, atsakingai rūpindamiesi grupėje ant palangės pasodintais daržovių daigeliais, sulaukė derliaus, kurio paragavo ne tik patys, bet ir pasidalijo su tėveliais. Vaikams pasiūlyta ir veikla „Labai naudingas gyvūnas“. Čia jie stebėjo, tyrinėjo slieko sandarą, sužinojo jo gyvavimo būdą, naudą dirvai. Lauko erdvėje įkūrė sliekų fermą. Skaitmeninės priemonės papildė vaikų mokymosi ir pažinimo galimybes.

Veiklai „Kokios šiukšlės teršia jūrą ir jos krantus?“ pasirinkome eksperimentavimo-tyrinėjimo metodą. Tyrimo išvados vaikus nuliūdino: jūrą teršiančios šiukšlės aptinkamos jūros pakrantėje, jos plaukioja vandens paviršiuje ar nusėda ant jūros dugno. Mažieji mąstė, kaip būtų galima išsaugoti švarią jūrą, ir iš antrinių žaliavų sukūrė jūros valymo įrenginį. Mokomasis pasakojimas apie praeities gyvūnus „Pažintis su dinozaurais“ suteikė žinių apie jų gyvenimo būdą, išvaizdą, išnykimo priežastis. Atlikdami įvairias menines užduotis, vartydami knygutes,  žaisdami skaitmeninius žaidimus, įtvirtino pažintinius gebėjimus.

Vaikai stiprino komandinio darbo įgūdžius kurdami „eTwinning“ plakatą, mozaiką iš piešinių ir plakatą Saugaus interneto dienai. Siuntė originalų vaizdo sveikinimą visiems projekto dalyviams.

Tekstą parengė ir nuotraukomis pasidalino mokytoja Jūtatė Bogužienė ir socialine pedagogė Nijolė Achrem. Straipsnis publikuotas ir naujienų portale santarve.lt: https://www.santarve.lt/mazieji-vieksniskiai-auga-mokydamiesi/ 

 

Naujienų kategorijos

Žymos