Naujienos

Interaktyvi E-platforma mokykloms – „Solution4SLD“

2024-04-02

„Solution4SLD“ – strateginės partnerystės „Erasmus+“ projektas, kuriuo siekiama diegti efektyvius ugdymo sistemos pritaikymo būdus specifinių mokymosi sutrikimų turintiems vaikams. Projekto metu sukurtas teorinis vadovas ir elektroninė mokymosi platforma, kurioje pateiktas skaitmeninis ugdymo turinys mokytojams ir interaktyvios užduotys vaikams, turintiems specifinių mokymosi sutrikimų. Projekto tikslas – padėti pritaikyti švietimo sistemą vaikams su specifiniais mokymosi sunkumais.

Naujausi duomenys rodo, kad:

  • 15% patiria mokymosi sutrikimų
  • 12% turi skaitymo sutrikimų
  • 10% patiria rašymo sunkumų

„Solution4SLD“ projekto poreikis kilo dėl to, kad partnerių šalyse švietimo specialistai negauna pakankamai informacijos apie specifinius mokymosi sunkumus ir kaip juos veiksmingai spręsti klasės kontekste. Nors yra palaikymo sistemos, tiek viešosios, tiek privačios, daugumai klasės praktikoje dirbantiems pedagogų vis dar sunku žinoti, kas yra specifiniai mokymosi sutrikimai, kaip juos atpažinti, koks palaikymas egzistuoja, kada ir kaip juos siųsti. Be to, pedagogams reikia praktinių įrankių ir išteklių, kuriuos jie galėtų lengvai naudoti klasėje, siekiant kuo labiau padėti vaikams.

Solution4SLD projektas skirtas 6-12 metų vaikams su specifiniais mokymosi sunkumais, pedagogams, kurie moko ir dirba su šiais vaikais bei kitam pedagoginiam personalui, specialistams, tokiais kaip logopedai, ir tėvams.

Kas sukurta projekto metu?

  1. Skaitmeninis vadovas mokytojams ir pedagogams: specialiai sukurtas vadovas, kuris supažindina pedagogus su specifiniais mokymosi sutrikimais, leidžia jiems geriau atpažinti, kaip disleksija ir disgrafija pasireiškia vaikams ir duoda patarimų, kaip suteikti geresnį mokymo palaikymą. Šis vadovas parašytas, atsižvelgiant į pedagogų poreikius, naudojant praktišką ir lengvai suprantamą kalbą. Vadove taip pat yra skyrius apie kiekvienos dalyvaujančios šalies dabartinę situaciją, susijusią su palaikymo sistemomis vaikams su specifiniais mokymosi sutrikimais.
  2. Mokymo platforma mokytojams ir mokiniams: platformoje rasite 72 užduotis (sukurtas skirtingo amžiaus grupių vaikams), kurias pedagogai gali naudoti internete arba parsisiųsti nemokamai ir tiesiogiai naudoti su vaikais. Šios užduotys leidžia pedagogams/tėvams padėti vaikams tobulinti įgūdžius šešiose vystymosi srityse: vizualinio ir fonologinio suvokimo, skaitymo technikos, teksto supratimo, gramatikos įgūdžių ir bendros kalbos srityse. Užduotys yra prieinamos anglų, lietuvių, bulgarų ir maltiečių kalbomis. Iš šių užduočių 18 yra išverstos į interaktyvius internetinius žaidimus, kuriuos vaikai gali žaisti platformoje.

„Solution4SLD“ medžiaga nemokamai pasiekiama projekto svetainėje:

http://solutions4sld.labirintas.com/lt/ 

 

Naujienų kategorijos

Žymos