Naujienos

Mėnesio projektas „Visa tiesa apie palmių aliejų“

2019 spalio 25

Projektas „Visa tiesa apie palmių aliejų“ ( angl. „The Truth Behind Palm Oil“) vykdytas 2017-2018 m., pateko į demokratinio dalyvavimo temų kategoriją. Jis  apėmė įvairias veiklas, per kurias mokiniai gilinosi į palmių aliejaus gamybą ir kasdienį vartojimą pasaulyje bei partnerių šalyse. Jie sužinojo, kaip šio aliejaus gamyba kenkia aplinkai: nyksta miškai, gyvūnai, žmonės praranda savo gyvenamąją vietą. Projektas taip pat skatino vaikus tapti aktyviais piliečiais ir ieškoti šios problemos sprendimo būdų. Dirbdami tarptautinėse grupėse net sukūrė strateginius planus ir numatė būdus jiems įgyvendinti.

Projekto iniciatorės: Petro Armino progimnazijos anglų kalbos mokytoja Edita Grubienė, anglų kalbos mokytoja Marta Pey iš Ispanijos ir anglų kalbos mokytoja Cinzia Fiorentini iš Italijos bei visų trijų šalių 13-15 m. mokiniai.

Projekto veiklos susidėjo iš trijų žingsnių:

  1. Susipažinimo bei savo komandos, mokyklos, miesto, šalies pristatymo.
  2. Konferencijos apie palmių aliejų metu mokiniai planavo savo kalbas įvairiomis temomis, pavyzdžiui, darbininkų darbo teisių pažeidimai, gyvūnų buveinių išnykimas, aplinkosaugos problemos, palmių aliejaus nauda ir žala žmonėms, prisiimdami skirtingus vaidmenis: palmių aliejaus plantacijos savininko, darbininko, veterinaro, gyvūnų teisių gynėjo, žurnalisto, politiko, korporacijos savininko, dietologo ar vartotojo. Šioje dalyje, naudodami įvairius internetinius įrankius, mokiniai paruošė konferencijos apie palmių aliejaus industrijos žalą lankstinukus, prezentacijas, videoįrašus.
  3. Šis projekto žingsnis vadinosi „Pradėkime veikti“. Jo metu mokiniai žiūrėjo šokiruojančius vaizdo įrašus apie palmių aliejaus žalą aplinkai, susipažino su produktais, kuriuose yra palmių aliejaus. Be to, naudodami išmaniuosius telefonus ir specialią programėlę, tikrino namuose ir parduotuvėse esančių prekių kodus, kad įsitikintų kaip plačiai naudojamas palmių aliejus įvairiuose produktuose. Taip pat jie ieškojo informacijos apie tai, kas daroma mūsų šalyse, kokie yra įstatymai, peticijos ar yra judėjimų dėl palmių aliejaus naudojimo. Galiausiai – turėjo sukurti veiksmų planą imdamiesi vartotojų, piliečių ir savanorių vaidmenų ir turėjo numatyti tikslus, veiksmus, sėkmės kriterijus, laiko trukmę planui įvykdyti, pagalbos priemones.

Projektas „Visa tiesa apie palmių aliejų“ šiemet apdovanotas „Europos prizu“. Apdovanojimo ceremonija įvyko spalio 24 d. Prancūzijoje.

Apie projektą plačiau skaitykite: 15min.lt ir „eTwinning Live“.