fbpx

Naujienos

Mėnesio projektas: „Pakalbėkime apie agresiją ir virtualias patyčias“

2020 gegužės 4

Projektas „Let’s talk about aggression and virtual discrimination“ (liet. „Pakalbėkime apie agresiją ir virtualią diskriminaciją“) sukurtas šių metų vasarį minint „Saugaus interneto savaitės“ iniciatyvą.

Projektą sukūrė IT mokytoja Danguolė Vaitmonienė iš Kauno Veršvų gimnazijos ir anglų kalbos mokytoja Vilma Kubilienė iš Joniškio r. Gasčiūnų pagrindinės mokyklos. Šiuo metu prie projekto jau prisijungė jau 46 mokytojai iš Graikijos, Rumunijos, Turkijos, Albanijos, Serbijos, Sakartvelo ir Šiaurės Makedonijos, dirbantys su 10-15 metų amžiaus mokiniais.

Projekto kūrėjos iškėlė šiomis dienomis ypač aktualų tikslą – sumažinti smurto ir diskriminacijos atvejus ir rasti būdų, kaip kovoti su šiuo reiškiniu, nustatyti metodus ir priemones, leidžiančias sumažinti ar net panaikinti patyčias mokykloje.

Mokiniai atlikdami mokytojų sugalvotas užduotis įsisavina žinias apie virtualias patyčias, geba geriau jas atpažinti bei išvengti jų bendraudami su bendraklasiais. Vienas iš šio projekto uždavinių yra sumažinti internetines patyčias mokinių tarpe, o kalbėjimas apie tai yra vienas iš veiksmingiausių būdų.

Projekte dalyvaujančios mokytojos drauge kuria metodiką, skirtą patyčių reiškiniui suprasti ir jo išvengti. Siekiama į patyčių mažinimo aspektą įtraukti ir tėvus, globėjus.

Be to, šio projekto metu įgyvendinama bendra strategija, susijusi su europinių vertybių ugdymu – nediskriminavimo, tolerancijos, pasitikėjimo kitais.

Visas projekto veiklas ir rezultatus rasite  „eTwinning Live“ ir „Twinspace“.