Naujienos

Mėnesio projektas „Knitting around the Baltic Sea”

2020-08-01

Pasirodo, kad programoje „eTwinning” sėkmingai dalyvauja ne tik mokiniai ir jų mokytojai, tačiau ir šios programos ambasadoriai! Ambasadoriai iš Baltijos šalių ir Suomijos kartu!

2016 m. Latvijos NPT pirmą kartą organizavo Jūrmaloje seminarą, į kurį pakvietė Lietuvos, Estijos, Suomijos ir Serbijos ambasadorius. Seminaro metu užgimė pirmasis  Baltijos šalių ambasadorių bendras eTwinning  projektas „Baltic+ „eTwinning“ Ambassadors cooperation“.

Ir jau penkeri metai pavasarį arba vasarą Baltijos šalių ir Suomijos ambasadoriai suvažiuoja į mokymus – seminarus, kurie vyksta  vieną kartą Estijoje,  kitą kartą Suomijoje ar Lietuvoje aptarti darbo problemas, sužinoti naujienų, pasimokyti vieni iš kitų, pasidalinti idėjomis ar pasižvalgyti po švietimo įstaigas. Aišku, tuo pačiu parsivežama įvairių įvairiausių idėjų savo darbui ateinančiais metais. Be mokymų ar susitikimų su šių šalių švietimo įstaigų novatoriais, lektoriais ir mokytojais, ambasadoriai po kiekvieno metinio susitikimo sukuria vis naują ambasadorių „eTwinning“ projektą. 2017 m. ambasadoriai „eTwinning Live“ erdvėje įkūrė ir savo grupę „Ambassadors – Finland, Estonia, Latvia, Lithuania”. Joje net 75 ambasadoriai dalinasi įvairia informacija.

Pernai, po kasmetinio susitikimo Suomijoje, ambasadoriai užregistravo projektą „Knitting around the Baltic Sea”. Tai projektas, skirtas skatinti Baltijos regiono mokyklų bendradarbiavimą. Rezultatas – numegztas ilgas šalikas, kuriame dominuos Baltijos šalių ir Suomijos vėliavų spalvos, numegztos iš skirtingų raštų. Šaliką pradėjo megzti ambasadorė iš Suomijos Katri Maria Juusola ir perdavė kitai ambasadorei, o ši – kitai. Ir net COVID-19 nesustabdė jau Latvijoje įpusėjusių projekto darbų. Gegužės viduryje siuntinys pasiekė ir Lietuvą. Nuostabus jausmas, kai gauni siuntinį, o dar mielesnis, kada į rankas paimi mezginį ir mezgi lietuviškas pynes ir prisimeni stiprią vienybę, tą nepakartojamą Baltijos kelią Atgimimo laikmetyje, kai 650 km ilgio susikibusių žmonių grandinė, 1989 m. rugpjūčio 23 d. sujungė trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną. Ir nerimas,  dėl šiandieninės XXI a. švietimo situacijos, kai COVID-19 paveikti turime mokytis vienybės supratingumui, sąmoningumui, sutelktumui, bendravimo ir bendradarbiavimo santykių stiprinimui.  Ir tas stiprus vienybės jausmas vėl. Latvijoje planuojamas visų Baltijos šalių ir Suomijos ambasadorių susitikimas, į kurį, iš Lietuvos, turime nuvežti nertą raštų raštais, supintą pynių pynėmis vienybės ir stiprybės simbolinį šaliką.

Loreta Tarvydienė, „eTwinning“ ambasadorė Utenos regione

Naujienų kategorijos

Žymos