Naujienos

Mėnesio projektas „Keep your footprint low and make the earth grow“

2020-11-01

Šiemet „eTwinning“ metų tema – klimato kaita, todėl ir projektų, susijusių su ja, gausu. Vienas iš jų –  „Keep your footprint low and make the earth grow“ (liet. „Netrikdyk žemės, leisk jai klestėti“), kuriame dalyvavo partneriai iš Austrijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Turkijos ir Lietuvos. Mokinių amžius varijavo nuo pačių mažiausių (3 m.) iki paauglių. Projekto veiklomis, užduotimis mokytojai siekė supažindinti vaikus su anglies dvideginio pėdsako koncepcija, paaiškinti, kodėl svarbu jį mažinti ir kaip galima tai padaryti savo kasdiene veikla.

Šiame projekte dalyvavo ir Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos 2-4 klasių moksleiviai, vadovaujami mokytojos Rasos Januškevičienės.

„Projekte, kurį sugalvojome patys, klimato kaitos ir aplinkosaugos temą stengėmės paversti patrauklia ir suprantama 8-10 metų vaikams. Dėl to pasirinkome kryptį – vaisius ir daržoves. Norėjome atkreipti vaikų dėmesį, iš kokių šalių pas mus atkeliauja tie vaisiai ir daržovės. Darėme įvairius tyrimus: pvz., vaikai ėjo į prekybos centrus ir vėliau kartu su mokytojais kūrė žemėlapius, kuriuose matėsi, kiek kilometrų konkreti daržovė nukeliavo. Taip pat su vaikais aiškinomės, kaip ilgas daržovių ir vaisių kelias susijęs su klimato kaita. T.y. kad daržovės ir vaisiai iš kitų šalių iki mūsų keliauja laivais, lėktuvais, įvairiomis mašinomis, kurie į aplinką išmeta didelius kiekius CO2. Tikslas buvo paskatinti rinktis lietuviškas daržoves ir vaisius, kurie atkeliauja iš artimesnio ūkio ir yra mažiau užteršti cheminėmis medžiagomis“, – pasakojo pradinių klasių mokytoja.

JI su vaikais aiškinosi, kaip ilgas daržovių ir vaisių kelias susijęs su klimato kaita. Projekto metu vaikai taip pat lankėsi pas Lietuvos ūkininkus, pamokas jiems vedė dietologai. „Pavyko įpinti labai daug temų, kurios nebūtinai tiesiogiai, bet vis dėlto susijusios su mūsų visų atsakomybe ir indėliu į aplinkosaugą“, – sakė mokytoja Rasa.

Daugiau apie projektą ir jo veiklas skaitykite čia. Projekto „Twinspace“ puslapis.

 

Naujienų kategorijos

Žymos