Naujienos

Mėnesio projektas „Tvarus Kalėdų džiaugsmas“

2020-12-04

Kalėdos – viena iš laukiamiausių ir vaikų, ir suaugusiųjų šventė. Deja, su šia švente į mūsų namus įsisuka ne tik džiaugsmas, dovanos ir jaukus buvimas drauge, tačiau ir neigiamas poveikis aplinkai (dovanų perteklius, pakavimo popieriaus atliekos, išmetamas sugedęs maistas). Ar galima kažką padaryti, kad Kalėdos būtų tvaresnė ir draugiškesnė gamtai šventė?

Pasirodo – taip! Alytaus Dzūkijos mokyklos mokytoja Eugenija Krasauskienė pernai inicijavo projektą  „Tvarus Kalėdų džiaugsmas“ (angl. „Sustainable Christmas cheer“). Šiais metais programos „eTwinning“ nacionaliniame konkurse šis projektas buvo apdovanotas pirma vieta metų temoje „Klimato kaita ir aplinkosaugos problemos“.

Prie mokytojos E. Krasauskienės projekto ir jos mokinių prisijungė partneriai Švedijos, Airijos ir Ispanijos mokyklų. Projekto metu 12 – 15 m. amžiaus mokiniai gamino draugiškus aplinkai kalėdinius atvirukus, siuntė paštu į visas šalių partnerių mokyklas, kūrė aplinkai draugiškas kalėdines dekoracijas, kuriomis puošė savo mokyklas, paruošė vaizdo ir garso įrašus, kuriuose dalinosi savo įžvalgomis. Galiausiai buvo sukurtas galutinis bendras produktas – elektroninė knyga. Projektas užsibaigė virtualia konferencija tarp Švedijos ir Lietuvos mokinių, kurioje dalinosi tvarumo idėjomis, mintimis apie klimato kaitą.

„Mokiniai įgijo patirties bendraudami ir bendradarbiaudami su užsienio partneriais, išmoko vertinti ir įsivertinti. Projekto vykdymo rezultatai buvo nuolat pristatomi mokyklose tiek socialiniuose tinkluose, tiek gyvai. Kurdami, pristatydami bei vertindami projekto darbus, bendraudami „Twinspace“ erdvėje, mokiniai pagerino anglų kalbos žinias, išmoko dirbti „Twinspace“ erdvėje bei naudoti tokius IKT įrankius (pvz., Postermywall, Padlet, Bookcreator ir kt.)“, – apie įvairiapusę naudą pasakojo ilgametė „eTwinning“ bendruomenės narė E. Krasauskienė.

Daugiau apie projektą ir jo veiklas skaitykite čia. Projekto „Twinspace“ puslapis.

 

Naujienų kategorijos

Žymos