Naujienos

MedTwinning konferencija Romoje

2008 20 gegužės

Gegužės 15-16 dienomis Romoje vyko baigiamoji MedTwinning programos konferencija, kurioje dalyvavo beveik šimtas dalyvių iš Viduržiemio jūros šalių: Egipto, Jordanijos, Maroko, Alžyro, Tuniso ir Italijos bei projektų nugalėtojų koordinatoriai iš kitų Europos šalių.

MedTwinning projekto idėja kilo iš eTwinning programos. Nuo pat eTwinning programos pradžios Italijos mokyklos labai aktyviai ir sėkmingai dalyvauja joje – šiuo metu programos portale yra užsiregistravę daugiau kaip 4000 Italijos švietimo darbuotojų ir vykdoma beveik 2000 projektų. Beje, Lietuvos mokyklos bendradarbiauja net su 113 Italijos mokyklų – pagal Lietuvos ir Italijos mokyklų eTwinning partnerysčių skaičių  tai – antroji pagal populiarumą šalis (po Lenkijos).

Kylant naujiems imigracijos iššūkiams, 2006 metais Italijos švietimo ministerija nusprendė suteikti Italijos mokykloms galimybę praplėsti savo eTwinning partnerystes ir pakviesti naujus partnerius iš Alžyro, Egipto, Jordanijos, Maroko ir Tuniso. Iš pradžių buvo atrinkta 50 eTwinning projektų (kiekvienai šaliai po 10), kuriuos Italijos mokyklos jau vykdė su kitomis Europos šalimis, ir pakviestos mokyklos iš Viduržiemio jūros regiono šalių prisijungti prie projektų. Skatinant naujas elektroninio bendradarbiavimo galimybes, buvo siekiama, kad Italija taptų elektroniniu tiltu tarp šių šalių ir Europos Sąjungos. Naujiesiems projekto dalyviams buvo suteikta teisė naudotis TwinSpace erdve ir visais kitais eTwinning programos įrankiais. Projektų temos buvo pačios įvairiausios: kultūra, politinis ir socialinis šalies gyvenimas, mokyklinis gyvenimas, jaunimo aktualijos, aplinkosauga ir t.t. Visi programos projektai aprašyti MedTwinning leidinyje.

Ne visiems partneriams sekėsi sėkmingai bendradarbiauti, tačiau programa pasiekė savo tikslą – MedTwinning atvėrė naujas galimybes tarpkultūriniam dialogui tarp Viduržiemio jūros ir Europos Sąjungos šalių. 2008 metais baigiantis MedTwinning programai buvo atrinkti šeši geriausi projektai ir apdovanoti Romoje baigiamosios konferencijos metu. Didžiuojamės, kad projektas „Talking Images“, kurį vykdė Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla kartu su Italijos Parmos miesto licėjumi „Ulivi“ ir Egipto Gizos Omar Smart mokykla buvo apdovanotas kaip vienas geriausių ir sėkmingiausių MedTwinning projektų!

Baigiamoji konferencija vyko didingame Italijos švietimo ministerijos pastate. Konferenciją pradėjo Giunta La Spada, Italijos švietimo ministerijos tarptautinių reikalų generalinis direktorius, kuris ir įteikė apdovanojimus geriausiems projektams. Vėliau žymūs Italijos švietimo veikėjai aptarė tarpkultūrinio dialogo ir elektroninio bendradarbiavimo naudą švietimui ir šalių vystimuisi. Buvo daug diskutuota apie imigrantų prisitaikymo naujose šalyse galimybes. Dominavo idėja, kad mokyklos turi būti naujo dialogo ir naujų galimybių pradžia. Antroje dalyje Viduržiemio jūros regiono šalių švietimo ministrai pristatė savo šalies mokyklų patirtį bendradarbiaujant su Europos mokyklomis, o geriausių projektų dalyviai pristatė savo projektus. Kita diena buvo skirta tolesnės veiklos planavimui ir naujų idėjų kūrimui. Projektų partneriai turėjo galimybę aptarti jau įvykdytą veiklą ir suplanuoti naują projektą.

Taigi Italijos siekis tapti elektroniniu tiltu tarp Viduržiemio jūros regiono ir Europos Sąjungos šalių išsipildė. Sėkmingą MedTwinning programos veiklą įrodė dalyvių gausa konferencijoje, visuomenės susidomėjimas bei puikios projektinės veiklos pavyzdžiai. Vis dėlto, konferencijos metu stebint dalyvių iš įvairių šalių bendravimą ir elgesį, tapo aišku, kad tarpkultūriniai skirtumai dar labai ryškūs ir užmegzti tarpkultūrinį dialogą nėra lengva, todėl geriausia ne naikinti tuos skirtumus, o išmokti su jais gyventi.

Staselė Riškienė
Kuršėnų Pavenčių vidurinė mokykla

Akimirkos:

Naujienų kategorijos

Žymos