Naujienos

Ligoninių tipo mokyklų mokytojai susitiko eTwinning seminare Geteborge

2012-04-27

2012 m. balandžio 19-21 dienomis Geteborge, Švedijoje įvyko tarptautinis eTwinning profesinės raidos seminaras, skirtas mokyklų, kurios veikia ligoninėse ir jose mokosi ilgą laiką besigydantys vaikai, darbuotojams. Seminare dalyvavo ligoninių mokyklų mokytojai iš 24 Europos valstybių, iš viso 90 seminaro dalyvių. Vienuolika Lietuvoje veikiančių sanatorinių mokyklų atstovavo 4 mokytojai: Sigita Rimeikytė ir Saulius Dovydaitis (Šiaulių sanatorinė mokykla) bei Laura Purienė ir Danguolė Volkienė (Kulautuvos vaikų sanatorinė mokykla).

Surengti seminarą ligoninių mokyklų mokytojams inicijavo H.O.P.E. (Hospital Organisation of Pedagogues in Europe), Švedijos ligoninių mokyklų mokytojų asociacija ir Švedijos eTwinning Nacionalinė paramos tarnyba. Tai galėtų būti klasikinis pavyzdys, kaip bendradarbiaujant kelioms organizacijoms eTwinning programa sujungia ir ligoninėse besimokančius vaikus. Atsižvelgiant į tai, kad seminare dalyvavo beveik visų Europos Sąjungos valstybių ligoninių mokyklų mokytojai – susidomėjimas eTwinning programos galimybėmis tikrai didelis. Nors eTwinning veikla skirta visiems jauniems Europos piliečiams, besimokantiems mokyklose, siekianti sudaryti sąlygas dalyvauti švietimo projektuose su savo mokytojais bei jų kolegomis iš Europos, vis dėlto ligoninių mokyklas ji sunkiai pasiekia. Šis seminaras sudarė galimybę surasti ligoninių mokyklų mokytojams naujus kontaktus būsimiems eTwinning projektams, daugiau sužinoti apie eTwinning projektų paruošimą ir registravimą, darbastalio įrankius, padiskutuoti ir pasidalinti savo patirtimi su kitų šalių panašaus tipo mokyklų mokytojais. Mokytojo darbas  ligoninės mokykloje yra specifinis. Ligoninėje vaikai atsiduria ne savo valia, o dėl vienokios ar kitokios ligos. Kartais tai užtrunka keletą savaičių, o kartais vaikui reikalingas ilgalaikis gydymas, trunkantis ir kelis metus. Tokiems vaikams, atitrauktiems nuo savo įprastos aplinkos ir draugų, ypač svarbus yra bendravimas, o eTwinning programos platforma yra kaip tik tokia. Čia galima susikurti grupes, diskutuoti įvairiomis temomis.

Seminaras Geteborge pasižymėjimo praktinių užsiėmimų gausa: pranešimus keitė darbas grupėse, prie kompiuterių, diskusijos.

Seminaro dalyviai turėjo galimybė pabuvoti Ågrenska nacionaliniame Švedijos retų ligų gydymo centre (Ågrenska the National Competence Centre for Rare Diseases) ir susipažinti su šio centro specifine veikla.

Thomas Barow, Borås universiteto vyresnysis dėstytojas, pristatė pranešimą „Inkliuzinis mokymas Švedijoje: galimybės, prieštaravimai ir kliūtys“ ir supažindino dalyvius su Švedijos švietimo sistemos ypatumais.

Anne Gilleran, Centrinės eTwinning paramos tarnybos atstovė, papasakojo apie eTwinning integravimo į ugdymo procesą galimybes. Mokiniams aktyviai dalyvaujant eTwinning, betarpiškai integruojant užsienio kalbą, informacines technologijas ir bet kurį ugdymo turinio dalyką, ne tik susipažįstama su kitos šalies kultūra, bet ir skatinama mokinių vidinė motyvacija mokytis, ugdoma tolerancija.

Cecilia Manfredsson – eTwinning ambasadorė pateikė jau įvykusių eTwinning projektų pavyzdžių.

Seminaro pabaigoje visus ligoninių mokyklų mokytojus pasveikino Švedijos ligoninių mokyklų mokytojų asociacijos prezidentė Agneta Grunditz.

Seminaro metu mokytojai turėjo galimybę ir praktiškai padirbti prie kompiuterio, prisiregistruoti eTwinning svetainėje, užregistruoti jau aptartus per tris dienas projektus, numatyti jų vykdymo planus ir produktus.

Seminaro patirtis labai svarbi puoselėjant gilesnį mokytojų ir mokinių savitarpio supratimą, Europos demokratiškos daugiakultūrės visuomenės kūrimą, interneto pagrindu kuriat  besimokančią bendruomenę, tai paįvairino mokytojų profesinio tobulinimosi vertę.

Lietuvos ligoninių mokytojai dėkingi Lietuvos eTwinning nacionalinei paramos tarnybai už sudarytą galimybę sudalyvauti tokiame nuostabiame seminare.

Danguolė Volkienė

Akimirkos:

 

Naujienų kategorijos

Žymos