Kvalifikacijos tobulinimas

Tarptautinio „eTwinning“ kontaktinio seminaro apie IKT naudojimą ankstyvajame ugdyme atgarsiai

2016-02-01

2015 metų liepos mėn. 2-5 dienomis Kazimierz Dolny mieste (Lenkija) vyko tarptautinis programos „eTwinning“ kontaktinis seminaras apie IKT naudojimą ankstyvajame ugdyme („ICT in early education “).

Dalyvavimas šiame seminare suteikė galimybę daugiau sužinoti apie programos „eTwinning“ projektus ir naudojamus IKT įrankius. Dalyviai taip pat galėjo pasidalinti savo dalyvavimo šioje programoje patirtimi su kitais mokytojais ir taip susirasti naujų kontaktų būsimiems projektams. Seminare dalyvavo 50 pedagogų iš Bulgarijos, Kroatijos, Prancūzijos, Lietuvos, Maltos, Portugalijos, Lenkijos ir Vengrijos.

Seminaras prasidėjo draugišku pasitikimu, kurio metu dalyviai galėjo susipažinti neformalioje aplinkoje ir dalyvauti lavinamuosiuose žaidimuose. Pirmos sesijos metu buvo pristatytos veiklos ir mokomoji medžiaga, tinkanti ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymui. Kiekvienas dalyvis prisistatė savo projekto idėją. Buvo pateikta daugiau nei 40 idėjų. Pirmosios dienos vakarą dalyviai buvo skirstomi į darbo grupes būsimų projektų idėjoms aptarti.

Antrą dieną prasidėjo darbas paskirstytose grupėse. Jos temomis buvo „Desktop“ ir „TwinSpace“ valdymo galimybės, iliustruotos praktinėmis užduotimis, kad kiekvienas dalyvis išmoktų ir galėtų šiais įrankiais naudotis. Taip pat buvo mokoma dirbti ir naudotis programomis „Podcast“ ir „Videocast“. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai galėjo praktikuotis panaudojant šių programų galimybes.

Po įtemptos dienos dalyviams buvo surengta ekskursija po nedidelį, bet jaukų Kazimierz Dolny miestą. Ekskursijoje dalyviai grožėjosi senoviniais pastatais, sužinojo įkūrimo istoriją ir buvo supažindinti su žymių asmenybių įtaka šio miesto vystymuisi.

Trečioji seminaro diena buvo skirta gerosios patirties pavyzdžių demonstravimui bei naujų projektų planavimui. Darbo grupių metu dalyviai galėjo aptarti projektų idėjas, jų tikslus, veiklas ir eigą. Paskutiniu seminaro akordu tapo projektų pristatymas.

Seminaro metu užregistruota net 14 naujų projektų.

Šio seminaro dalyviai įgijo daug informacinių technologijų panaudojimo patirties, kurią galės pritaikyti kasdieniniame darbe bei savo „eTwinning“ projektuose.

Programos „eTwinning“ projektai padeda praplėsti akiratį, susipažinti su skirtingomis įvairių šalių kultūromis, skatina skaitmeninių priemonių naudojimą ir tarptautinį pedagogų bendradarbiavimą.

Naujienų kategorijos

Žymos