Kvalifikacijos tobulinimas

Specialiojo ugdymo mokytojai tobulinosi Slovakijoje

2018-06-26

Kontaktiniame „eTwinning“ seminare „Specialieji pedagogai“ (angl. „Special needs teachers“) balandžio 26-28 d. Bratislavoje (Slovakija) susitiko 64 mokytojai, dirbantys su specialiųjų poreikių mokiniais.

Trijų dienų mokymuose dalyviai gilino žinias apie „eTwinnning“ platformos galimybes, projektų planavimą elektroninėje erdvėje, lavino tarptautinio bendradarbiavimo, grupinio darbo, naudojimosi IKT gebėjimus, susipažino su įvairiais metodais ir gerąja praktika, skirta aktyvumo ir dėmesio sutrikimų turintiems vaikams.

Lapių pagrindinės mokyklos mokytojai Ievai Plesevičienei įsiminė laidų vedėjos Aleksandros Gabor skatinimas į savo mokomuosius dalykus integruoti meną ar dailę, kurį ji pristatė  vesdama kūrybines dirbtuves „Meno projektų integravimas į bet kurį mokomąjį dalyką“. „Mus supažindino su įvairiais būdais, kaip kiekviename dalyke integruoti dailę ar meną. Pavyzdžiui, matematikoje – raštai, biologijoje – organai, piešti įvairiais piešimo būdais, chemijoje – dažų gamyba, užsienio kalboje – žodyno piešinių diktantas, istorijoje – komiksai, muzikoje – tapymas pagal muziką.“ – vardino I. Plesevičienė. Ji tvirtai nusprendė pasiūlytus metodus taikyti klasėse kitais mokslo metais.

Vilniaus Šilo mokyklos psichologė Akvilina Jurkšaitė džiaugėsi galimybe susipažinti su iki šiol neatrastu „eTwinning“ komunikacijos portalu. „Šis seminaras ne tik atskleidė šio portalo galimybes, bet ir praturtino kasdieniame darbe naudingų internetinių edukacinių priemonių lobynu. Interaktyvių vaizdinių priemonių pritaikymas specialiojo ugdymo veiklose nepaprastai svarbus, tad jau dabar stengsiuosi ir toliau tobulėti šių edukacinių priemonių kūrime bei pritaikyme.“ – teigė psichologė.

Įgyta informacija, praktinės žinios, išmokti nauji metodai ir pažintys su mokytojais iš kitų šalių, pedagogus iš Lietuvos įkvėpė tolesniam tarptautiniam bendradarbiavimui bei naujų įrankių taikymui ugdomoje veikloje.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos