Kvalifikacijos tobulinimas

Šiuolaikinis vaikų darželis – laimingas, kūrybingas ir atviras vaikas

2016-02-01

Balandžio 14-16 dienomis Taline (Estija) vyko tarptautinė švietimo konferencija, pavadinimu “Šiuolaikinis vaikų darželis – laimingas, kūrybingas ir atviras vaikas” (“Modern kindergarten – happy creative and confident child”). Lietuvą atstovavo Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Snieguolė Mažeikienė, bei programos „eTwinning“ ambasadorė Nomeda Vykertienė.

Balandžio 14 dieną atstovės nuvyko į Talino miestą, kur į konferenciją jau rinkosi pirmieji dalyviai. Atstovėms sutikus konferencijos dalyvius, užsimezgė pažintys, buvo pasidalinta sekančios dienos lūkesčiais ir norais. Konferencija vyko Talino rotušės aikštėje esančiuose mokytojų namuose, o joje dalyvavo ikimokyklinio ugdymo perdagogai iš Latvijos, Estijos, Lietuvos, Suomijos, o taip pat Sankt Peterburgo ir Maskvos miestų. Susirinko apie 120 bendraminčių.

Konferenciją pasveikino atstovė iš Estijos parlamento. Lektoriai savo pranešimuose dalinosi patirtimi, kaip ugdyti šiuolaikinį vaiką.

Pranešimą “eTwinning in Lithuania: implementation and integration into educational process“ Lietuvos atstovės pristatė išskaidydamos jį į 2 atskiras dalis: „eTwinning in Lithuania“ ir „Implementation and integration into educational process“. N. Vykertienė konferencijoje pristatė „eTwinning“ programą, jos galimybes ir naudą vaikams, pedagogams bei mokyklai. Buvo pasiūlyta giliau pažvelgti į „eTwinning Plus“, o taip pat galimybę susirasti partnerių rusiakalbėse šalyse ir vykdyti projektus rusų kalba. Tai labai sudomino pedagogus, kas paskatino juos diskutuoti pertraukos metu. Pranešimo antroje dalyje S. Mažeikienė stengėsi perteikti informaciją apie vykdomų projektų integravimą į ikimokyklinio ugdymo procesą – kaip tai daryti kartu su įstaigos ar grupės vykdoma veikla ir kaip sudominti pedagogus. Anot jos, projektinės veiklos metu yra ugdomos visos vaikų kompetencijos: komunikacinė, socialinė, pažinimo, meninė ir sveikatos. Vaikai labiau pasitiki savimi, susipažįsta su kitų šalių vaikais, ieško panašumų ir skirtumų, užsimezga užsienio kalbos daigai. S. Mažeikienė pristatė programos „eTwinning“ projektą “Paukščių metai“, kuris buvo skirtas K. Donelaičio 300- osioms gimimo metinėms. Šio projekto pavyzdžiu ji pateikė informaciją apie galimas projektines veiklas, jų atlikimo būdus ir metodus. Sukurta metodinė medžiaga leido konferencijos dalyviams pajusti programos „eTwinning“ svarbą ir naudą integruojant šios programos projektus į ugdymą.

 

Antrą dieną organizuojamuose mokymo kambariuose Lietuvos atstovės plačiau pristatė programos „ eTwinning” darbastalį, pradedant nuo naujų pedagogų registravimo ir užbaigiant partnerių paieška bei užgimusiomis naujomis projektų idėjomis. Mokymo kambario lankytojos iš Estijos ir Latvijos domėjosi programos „eTwinning“ internetine svetaine, pristatomais „eTwinning“ projektų rinkiniais, galerija, moduliais. Jos domėjosi galimybe dalyvauti organizuojamuose mokymuose, profesinio tobulėjimo seminaruose. Vyko diskusija su dalyviais, siekiant supažindinti su programos asmenine erdve, jos saugumu ir patogumu.
Pabaigai nutarta sukurti naują „eTwinning“ projektą ir taip pasveikinti programą su jos 10 metų gimtadieniu.

   

Naujienų kategorijos

Žymos