Kvalifikacijos tobulinimas

Seminaro „Mūsų bendra istorija ir paveldas“ Armėnijoje atgarsiai

2016-11-29

2016 metų rugsėjo 29-spalio 2 d. Jerevano mieste (Armėnija) vyko programos „eTwinning“ kontaktinis seminaras pavadinimu „Mūsų bendra istorija ir paveldas“.

Seminaras buvo skirtas pradedantiesiems istorijos, kultūros, religijos ir menų mokytojams. Seminaro tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą bei projektų kūrimą. Seminaras vyko anglų kalba. Seminare dalyvavo daugiau nei 50 mokytojų iš Austrijos, Lenkijos, Slovakijos, Kipro, Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Armėnijos ir Lietuvos.

Seminaras prasidėjo nuo atidarymo ir sveikinimo kalbos, kurią tarė Nacionalinio švietimo technologijų centro direktorius Artak Poghosyan. Po atidarymo kalbėjo centro koordinatorius Vahe Yeritsyan apie centro nuveiktus darbus bei apie tolimesnius planus. Jis pasidžiaugė, kad Armėnija sėkmingai įsijungė į programos „eTwinning“ veiklas, kurios duoda daug edukacinės naudos mokiniams bei mokytojams.

Pirmąją dieną vyko 4 praktiniai užsiėmimai.

Lilit Gharibyan iš Armėnijos supažindino dalyvius su „eTwinning Live“ erdve, kurioje mokytojai gali bendrauti, bendradarbiauti, kurti projektus, dalintis idėjomis ir patirtimi. 

Manoushak Petrosyan iš Armėnijos pristatė „Twinspace“ erdvę, ir nurodė kaip pildyti tam tikrus laukus, kad šie būsimiems partneriams  atrodytų patrauklūs. 

Šios dalys buvo labai naudingos pradedantiesiems mokytojams. 

Sona Manukyan iš Armėnijos paskaitos „Kaip motyvuoti mokinius“ metu pasidalijo praktiniais patarimais, padėsiančiais kelti mokinių motyvaciją, ugdytų iniciatyvumą ir kūrybingumą, keltų IT ir anglų kalbos žinias. 

Paskaitos „Įrankiai padėsiantys įgyvendinti „eTwinning“ projektus Artashes Torosyan iš Armėnijos pasidalijo savo vadovaujamos mokyklos patirtimi ir pristatė „Padlet“ bei „Dotstorming“ įrankius, kuriuos mokykla naudoja vykdydama „eTwinning“ projektus.

Po paskaitų vyko „ledlaužio“ veikla, skatinusi dalyvius bendrauti, geriau pažinti vienas kitą, ir užmegzti pažintis. Vėliau buvo pristatyti du geriausi „eTwinning“ projektai, kuriuos įgyvendimo mokytojos iš Latvijos ir Slovakijos.

Antrą seminaro dieną iš Italijos atvykę Nacionalinės agentūros atstovai Giulia Felice ir Giacomo Bianchi supažindino su projektų planavimo bei registravimo etapais, davė patarimų kaip reikia susirasti partnerius. Jei projektas būna išskirtinai kokybiškas, inovatyvus, jis gali būti apdovanotas Nacionaliniu kokybės ženkleliu.

Gerąja patirtimi pasidalijo mokytojos iš Lenkijos (Beata Lenartowicz) ir Slovakijos (Sona Sosenkova). Jos papasakojo apie savo vykdomus projektus, patarė kaip projekto temą integruoti į mokomuosius dalykus, kaip sudominti ir įtraukti mokinius.

Paskutinė ir pati svarbiausia seminaro dalis buvo darbas mažose grupelėse, siekiant suplanuoti bendrus būsimus projektus. Buvo pateiktos kelios preliminarios projektų temos, tačiau jei nei viena iš siūlomų temų netiko, dalyviai temas galėjo sugalvoti patys. Partnerių paieška, idėjų kūrimas ir projekto planavimas truko pusantros valandos. Po pertraukos visos komandos (projektų partneriai) pristatė ką sugalvoję. 

Po projektų pristatymo „eTwinning“ projektų koordinatorius Armėnijoje Vahe Yeritsyan tarė baigiamąją kalbą, kurios metu visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai. Dieną vainikavo pažintinė kelionė po Jerevano miesto žymiausias vietas bei šventinė vakarienė. 

Seminaro metu įgyta patirtis leis dalyviams organizuoti projektus mokyklose, naudoti įvairesnius įrankius, kurie pakels mokinių motyvaciją, išplės jų akiratį, papildys žinių bei įgūdžių bagažą.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus šiuos „eTwinning“ projektus:
Present your traditional art
UNESCO – a key to our heritage

Naujienų kategorijos

Žymos