Kvalifikacijos tobulinimas

Seminaro „Kultūros paveldas – Europos ateitis“ įspūdžiai iš Graikijos

2018-06-14

2018 m. Salonikuose (Graikijoje) balandžio 19-21 d. profesinės raidos seminare „Kultūros paveldas – Europos ateitis“ ( angl. „Building the future of Europe through cultural heritage“) dalyvavo apie 80 mokytojų ir švietimo įstaigų vadovų iš įvairių Europos šalių.

Užsiėmimuose kultūrinio paveldo tema Graikijos mokytojai dalinosi projektų įgyvendinimo, darbo su mokiniais patirtimi, o seminaro dalyviai dirbdami mažose grupelėse aptardavo pristatytą temą, palygindavo savo šalies mokyklos patirtį su kitų šalių, praktiškai išbandydavo pristatytus metodus.

Seminare pristatyti įrankiai ir priemonės, suteikiantys galimybę naudojantis technologijomis mokymo(si) procesui pritaikyti kultūrinio paveldo objektus bei temas. Štai keletas iš jų:

  • „Cardboard camera“ – įrankis, su kuriuo galima kurti virtualias fotografijas su įgarsinimu.
  • „European School radio“ – platforma, kur moksleiviai gali talpinti savo sukurtas radijo laidas, įrašus, perklausyti bendraamžių sukurtą turinį bei jį komentuoti.
  • Europeana“ – platforma, kurioje sutalpinta gausybę meno darbų, istorinių knygų, vaizdo ir garso įrašų, o mokytojai gali jais naudotis praturtindami savo pamokų turinį.

Seminaro dalyviai aptardami kultūros paveldo svarbą vieningai sutarė, kad jis formuoja ir vaikų, ir suaugusiųjų tapatybę, daro įtaką kasdieniniame gyvenime, o Europos kultūros paveldo įtraukimas į veiklas mokyklose stiprina bei puoselėja bendrystės jausmą.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

·Explore our Europe: tangible and intangible cultural heritage

·Virtual

Naujienų kategorijos

Žymos