Kvalifikacijos tobulinimas

Rygoje mokytasi kritinio mąstymo ir debatų metodų „eTwinning“ projektuose

2018-12-18

Spalio 18 – 21 d. trijų dienų „eTwinning“ kontaktinis seminaras „Argumentavimo, kritinio mąstymo ir debatų nauda „eTwinning“ projektuose“ vyko kaimyninėje Latvijoje. Dalyviai aktyviai įsitraukė į turinio dirbtuves bei paskaitas, lavino kritinio mąstymo įgūdžius, mokėsi diskusijų ir debatų metodikos.

Seminare daug dėmesio skirta XXI a. mokytojo savybių aptarimui, diskusijoms apie tai: kokius įgūdžius, žinias bei savybes jis turėtų turėti, kokius įgūdžius ir savybes jis turėtų diegti savo mokiniams.

Seminare dalyvavusiai Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus anglų kalbos mokytojai Vildai Kiaunytei labiausiai įsiminė dvi veiklos: „tyliosios diskusijos“ ir infogramų kūrimo metodai. „Tyliosios diskusijos“ metu dalyviai parašo savo nuomonę tam tikra tema popieriaus lape, kuris perduodamas kitiems dalyviams. Šis metodas sužavėjo, nes jame suderinama tyli darbo aplinka ir kartu aktyvus mąstymas bandant atsakyti į klausimą. Infogramų kūrimo veikla buvo tokia: pasirinkus temą, ji „aprašoma“ pasirenkant atitinkamas nuotraukas ar paveikslėlius juos suklijuojant ant popieriaus lapo ir pridedant trumpus komentarus. Tai skaitina kritinio mąstymo įgūdžius, padeda kūrybiškiau pažvelgti į temą“, – pasakojo V. Kiaunytė.

Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazijos anglų kalbos mokytoja Daiva Šnipaitienė pabrėžė, kad ypač naudingais laiko kritinio mąstymo metodus, kurie moko ieškoti argumentų bei išmokti argumentuoti patiems. Ji sako šį seminarą rinkosi būtent dėl temos apie debatų metodą. „Man buvo labai naudinga ne tik teoriškai apie jį išgirsti, bet ir pereiti pasirengimo stadijas ir praktiškai išbandyti debatavimo metodą. Jį ketinu panaudoti kalbėjimo pamokose.“ – sakė D. Šnipaitienė.

Abi iš Lietuvos dalyvavusios mokytojos seminaru džiaugiasi dar ir todėl, kad pavyko suratsi partnerius ir užregistruoti projektus.

D. Šnipaitienė ir V. Kiaunytė seminare Rygoje.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos