Kvalifikacijos tobulinimas

Programos „eTwinning“ ambasadorių susitikimo Rodo saloje (Graikija) atgarsiai

2016 22 lapkričio

2016 metų rugsėjo 29-spalio 1 d. Rodo saloje (Graikija) vyko programos „eTwinning“ profesinės raidos seminaras.

Seminaro tikslas – sudaryti sąlygas programos ambasadoriams iš 34 šalių pasidalinti darbo organizavimo patirtimi, pagilinti projektų planavimo, organizavimo, įgyvendinimo ir vertinimo įgūdžius.

Seminaras vyko anglų kalba.

Šiame susitikime mokytojai dalinosi savo patirtimi, keitėsi kontaktine informacija, planavo ateityje vyksiančius projektus. 

Kaip pasiekti, kad mokytojų ir mokinių bendradarbiavimas projektuose  kurtų pridėtinę vertę? Kokie „eTwinning“ programos aspektai palengvina partnerių bendravimą ir bendradarbiavimą? Ar saugu projektines veiklas, jų  rezultatus ir partnerių bendravimą perkelti į virtualią erdvę? Nors  visi dalyviai pripažino, kad „eTwinning“ projektas yra puiki terpė, kurioje partnerių bendradarbiavimas gali vykti nuolat, tačiau konkrečius atsakymus į šiuos klausimus programos „eTwinning“ ambasadoriai apibendrino  mažose darbo grupėse. 

Bendradarbiavimo ir bendravimo „eTwinning“ projektuose problemą išsamiai nagrinėjamas lektoriaus Paraskevi Belogia pranešime. Keletas praktiškų patarimų – projekto veiklas organizuokite „eTwinnning“ platformojevirtualius susitikimus organizuokite „eTwinning Live“ aplinkojeprojekto „TwinSpace“ erdvėje kaupkite informaciją apie projekto eigą, numatomas veiklas ir jau atliktų užduočių rezultatus.

Kuo skundžiasi mokytojai? Laiko stoka, nemėgsta IT,, nėra idėjų, nemoka užsienio kalbos, sunku surasti partnerį… Mokytojai nori, kad mokiniai būtų ramūs, sėdėtų ir darytų ką mokytojas liepia. Taip nebus. Viskas keičiasi. Mokytojo darbas  apima; policininko, mados konsultanto, IT  patarėjo, tėvų patarėjo, linksmintojo, savanorio ir galiausiai mokymo veikla. Tačiau asmeninė motyvacija mokytojo darbe yra labai svarbus faktorius

Visas renginyje skaitytų pranešimų prezentacijas rasite ČIA.

Tarptautinio bendradarbiavo programos „eTwinning“ renginio dalyviai finaliniame renginyje dar kartą patvirtino, mokytojų bendradarbiavimas lemia tarptautinių projektų sėkmę.

 

 

 

Naujienų kategorijos

Žymos