Kvalifikacijos tobulinimas

Profesinės raidos seminaro „eTwinning ir Erasmus+ bendradarbiavimas“ Liublianoje atgarsiai

2017 27 birželio

2017 m. gegužės 18-20 d. Liublianoje (Slovėnija) vyko programos „eTwinning“ profesinės raidos seminaras pavadinimu „eTwinning ir Erasmus+ bendradarbiavimas“.

Šio seminaro tikslas buvo skatinti projektų kūrimą ir tarptautinį bendradarbiavimą bei suteikti dalyviams žinių apie programų „eTwinning“ ir „Erasmus+“ teikiamas mokymosi galimybes. Seminare dalyvavo beveik 100 dalyvių iš Europos Sąjungos šalių ir Islandijos.

Pirmoji seminaro diena buvo skirta dalyvių susipažinimui ir gerosios patirties sklaidai. Seminaro dalyvius pasveikino bei gerų naujų projektų visiems palinkėjo Slovėnijos Nacionalinės agentūros atstovė Dr. Alenka Flander ir Slovėnijos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas. Iškilmingai visus pasveikino Europos Komisijos atstovė Cecile Le Clercq, kuri akcentavo, kad projektų kokybė kiekvienas metais turi kilti. Sėkmingų projektų pavyzdžius bei savo motyvacijas pristatė Slovėnijos mokyklų mokiniai ir projektų vadovai. Po pranešimų visi dalyviai buvo suskirstyti į grupes, kur „ledlaužio“ žaidimų principu turėjo progą susipažinti ir pristatyti savo planuojamų projektų idėjas.

Darbas grupėse, vadovaujamose mentorių, vyko visas tris seminaro dienas. Vyko grupiniai užsiėmimai, skatinę dalyvių kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, IKT įrankių aktyvų panaudojimą mokymo(si) procese. Dalyviai aiškinosi kaip „eTwinning“ platforma gali palaikyti „Erasmus+“ programos rėmuose vykdomus projektus ir veiklas bei kaip turėtų atrodyti novatoriškoji „ateities klasė“. „eTwinning“ platforma yra naudinga ruošiant „Erasmus+“ projektus, nes užuot ieškojus partnerių siunčiant įvairioms mokykloms elektroninius laiškus, partnerius galima susirasti „eTwinning“ partnerių forumuose, kurie yra netgi suskirstyti pagal mokyklose besimokančių mokinių amžių. Naudojimasis šiuo forumu tikrai paspartins partnerių paiešką.

Per tris seminaro dienas dalyviai galėjo daugiau sužinoti apie „eTwinning“ portalo galimybes, sužinoti kaip veikia „eTwinning Live“ platforma, kurioje galima ne tik sužinoti apie naujas profesinio tobulinimo galimybes, bet ir sutikti bendraminčių, dalintis su jais mokymo veiklos bei projektų pavyzdžiais. Kontaktinio seminaro metu buvo pristatytos įvairios internetinės platformos ir skaitmeniniai įrankiai.

Ypač dėmesio susilaukė platformos „Formative“ (goformative.com) pristatymas. Tai yra platforma, skirta naujovių nebijantiems mokytojams, norintiems savo mokinių darbus tikrinti skaitmeninėje aplinkoje. Šioje platformoje esantys įrankiai leidžia labai greitai sudaryti klausimyną bet kuria tema ir bet kokiu pavidalu. Mokytojas turi galimybę „kompiuterizuoti“ savo dėstomos pamokos turinį, matyti visos klasės darbus, juos taisyti ir palikti pastabas. Šioje platformoje dirbti yra malonu ir paprasta, nes kiekvienas žingsnis yra lengvai suprantamas.

Seminaras vyko anglų kalba, tad dalyviai, kuriems ši kalba nėra gimtoji, turėjo puikią progą pagilinti savo anglų kalbos žinias. Seminaro metu įgyti kontaktai ir patirtis dalyviams atvers naujas perspektyvas ugdymo(si) proceso inovacijoms plėtoti.

 

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos