Kvalifikacijos tobulinimas

Mokytojų vasaros stovyklos Pilzene įspūdžiai

2018-09-27

Vasaros stovykloje, vykusioje Pilzene (Čekija) rugpjūčio 19-22 dienomis, susitiko apie 60 mokytojų iš Lietuvos, Čekijos bei Slovakijos. Malonios pažintys, naudingos žinios ir geros emocijos, naudingi ir šilti kontaktai bei užregistruoti nauji projektai „eTwinning Live“ platformoje – tokius įspūdžius daugeliui dalyvių paliko ši 4 dienų stovykla jaukiame Pilzeno miestelyje.

Programos „eTwinning“ ambasadorės iš Čekijos, turinčios ilgametę patirtį „eTwinning“ veikloje, vedė įtraukiančias praktines dirbtuves. Dirbtuvių lektorės dalyvius konsultavo, kaip naudotis portalų „eTwinning Live“, „TwinSpace“ teikiamomis galimybėmis, perėjo visus projekto kūrimo etapus, nuo idėjos iki projekto vertinimo, išbandė informacinių technologijų įrankius ir dalinosi savo patirtimi su kolegomis.

 

 „eTwinning“ programos naujokė Justė Dambinskaitė iš Šiaulių Centro pradinės mokyklos tokioje stovykloje dalyvavo pirmą kartą. „Po keturių dienų praleistų stovykloje, į Lietuvą grįžau su gausiu žinių bagažu apie „eTwinning“ programos naudojimo galimybes, išmokusi naudotis naujais IKT įrankiais, pasisėmusi idėjų projektams, taip pat praplėtusi draugų ratą. Esu įkvėpta ir dar labiau motyvuota kurti, jungtis ir vykdyti naujus projektus.“ – dalinosi įspūdžiais choreografijos mokytoja.

Anglų kalbos mokytoja Grita Dumskienė iš Gražinos pagrindinės mokyklos džiaugėsi, kad lektorės daug dėmesio skyrė darbui „eTwinning“ platformoje. „Nors programoje „eTwinning“ nesu naujokė, tačiau naudinga buvo įtvirtinti įgūdžius bei išmokti naujų dalykų, pavyzdžiui, kaip saugiai įkelti vaizdo klipą iš „Youtube“ ar kaip ieškoti tik legalių vaizdų „Google“ paieškoje.“ – pasakojo G. Dumskienė.

Orinta Gudžiūnaitė, Raseinių lopšelio – darželio „Saulutė“ direktoriaus pavaduotoja, „eTwinning“ programoje užsiregistravo prieš 4 metus, tačiau pirmą kartą išvyko į stovyklą. Ji teigė išmokusi sklandžiau ir išradingiau išmokusi naudotis „Twinspace“, praktiškai išbandžiusi visą projekto kūrimo eigą, struktūrą ir sužinojusi daug naudingų programėlių. „Labiausiai džiaugiuosi šia stovykla dėl sutiktų naujų žmonių. Buvo malonu ir naudinga pabendrauti su kolegomis iš kelių šalių, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, paieškoti panašumų ir skirtumų mūsų šalių ugdymo sistemose. Bendravimas ir bendra kūrybinė veikla įkvepia, padrąsina, suteikia pasitikėjimo savo jėgomis, naujų idėjų, naujų siekių, atveria akis ir leidžia patobulinti užsienio kalbų žinias“ – savo patirtį išsakė Orinta Gudžiūnaitė.

Štai keletas IKT įrankių, su kuriais stovyklos dalyviai pažindinosi dirbtuvėse. Jie gali būti naudingi ne tik įgyvendinant „eTwinning“ projektus, bet ir kasdieniniuose bendrojo ugdymo procesuose:

  • menti.com – programėlė skirta interaktyviai atsakyti į klausimus pamokų ar dirbtuvių metu.
  • Biteable.com – vaizdo klipų kūrimo programėlė.
  • superlame.com – programėlė skirta nuotraukoms pagyvinti, pridėti  užrašus ar komentarus.
  • Padlet.com –  naudojant šį įrankį galima spalvingai ir vaizdžiai pristatyti įvairius projektus.
  • storyjumper.com – šis įrankis kuria interaktyvias knygas.
  • Learningapps.org –  ši programėlė pagal pateiktus šablonus leidžia patiems kurti interaktyvius žaidimus norima tema.
  • Jigsawplanet.com – programėlė, kuri nuotraukas paverčia interaktyvia dėlione.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos