Kvalifikacijos tobulinimas

Kontaktinio seminaro „Europos kultūrų įvairovė su eTwinning“ Turkijoje atgarsiai

2016-05-06

2016 metų balandžio 7-10 dienomis Nevshehir mieste (Turkija) vyko programos „eTwinning“ kontaktinis seminaras „Europos kultūrų įvairovė su eTwinning“ („Valuing Diversity of European Culture With eTwinning”).

Kontaktiniame seminare, kurio tikslas – skatinti projektų  kūrimą tarp Lietuvos ir Turkijos mokyklų, dalyvavo atstovai iš šių dviejų šalių – apie 70 mokytojų, iš kurių 20 – Lietuvos, o likę – Turkijos mokytojai.

Mes gyvename greitai kintančiame pasaulyje, todėl jau nebeužtenka žinių, kurias gauname tik savo šalyje, tik mus supančioje erdvėje. Negana išmanyti ir tik savo šalies kultūrą. Taip pat labai svarbu tobulinti savo profesinę kvalifikaciją, dalintis  gauta informacija, mokytis vieniems iš kitų ir tobulėti. Tarptautinio seminaro metu dalyviai turėjo progą susipažinti su „eTwinning“ veikla Turkijoje bei įgyti naujų žinių, kurias vėliau pritaikys kuriant projektus.

Seminaras prasidėjo nuo atidarymo ir sveikinimo kalbų. Vėliau sekė šalių prisistatymai: turkų šokiai, dainos ir muzikinis kūrinys bei lietuvių, dainos ir žaidimai. Kad dalyviai greičiau susipažintų, buvo organizuota komandinė „Ice-breaking“ veikla. Pirmieji ledai greitai pajudėjo, atsirado bendrų nuotraukų, įvykių aptarimų ir naujai susitikę žmonės tapo šiek tiek artimesni. Vėliau sekė intensyvus darbas su kompiuterinėmis technologijomis, kurio metu dalyviai mokėsi  dirbti su „eTwinning“ platforma „Twinspace“, bei naudotis Web 2.0 įrankiais – Kahoot.it, classdojo.com, flixpress.com, quizizz.com, todaysmeet.com, tesglobal.com, stickymoose.com, tricider.com, icebreakers.ws ir kt.

Seminaro metu dalyviai ne tik mokėsi naujovių, bet ir suradę bendraminčių aptarė galimų projektų idėjas, tikslus, būsimus rezultatus, bei sudarė darbų kalendorių. Aktyvesni net užregistravo naujus projektus, kuriuos vykdys ateityje. Kadangi Turkija ir Lietuva turi labai skirtingus papročius, kultūras ir požiūrį į tradicijas, seminaro metu buvo mokoma ypatingą dėmesį atkreipti į gebėjimą prisitaikyti ir elgtis diplomatiškai. Skatinimas, pagyrimas ir padrąsinimas būtini.

Programa „eTwinning“ skatina mokytojus keisti tradicinę mokymo(si) metodiką ir mąstymą bei suteikia galimybes nuolat profesionaliai tobulėti vykdant praktinę veiklą ir dalyvaujant nacionaliniuose bei Europos profesinio tobulinimo seminaruose. Tarptautinis mokyklų bendradarbiavimas atveria mokiniams (ir mokytojams) galimybes susipažinti su įvairiomis kultūromis, įgytas žinias pritaikyti praktikoje, lavinti užsienio kalbų gebėjimus, dalintis informacija, mokytis vieniems iš kitų ir tobulėti.

 

Naujienų kategorijos

Žymos