Kvalifikacijos tobulinimas

Kontaktinio seminaro Budapešte atgarsiai

2018-10-30

Rugsėjo pabaigoje Budapešte (Vengrija) vyko „eTwinning“ kontaktinis partnerių paieškos seminaras „Projekto vystymas, bendradrabiavimas ir gerosios praktikos“ (angl. „Project development, collaboration and good practices“), kuriame dalyvavo daugiau nei 40 dalyvių iš Europos.

Seminare dalyvavo įvairių disciplinų mokytojai, kurie domisi virtualios realybės ir įvairių technologijų pritaikymu ugdymo procese. Dalyviai dalinosi „eTwinning“ projektų idėjomis, mokėsi juos kurti bei ieškojo partnerių. Seminare buvo pristatytos programėlės, kurios ne tik paįvairina ugdymo procesą, bet sudomina mokinius, skatina juos labiau įsitraukti į veiklas. Anot Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos profesijos vyresniosios mokytojos Jelenos Hejbovič, dalyvavusios seminare, daugelis šių programėlių ypač tinka naudoti profesinėse mokyklose, nes mokiniai iš tokių mokyklų labiau įsitraukia, kai naudojamos šiuolaikinės technologijos.

Keletas programėlių:

Kahoot  – mokymosi platforma, kur mokiniai ir mokytojai gali kurti užduotis, kartu atsakinėti į klausimus, stebėti statistiką bei matyti, kaip ir kokiu tempu dirba kiti grupės nariai.

Mentimeter – paskaitų-pranešimų kūrimo programa, padedanti pristatymus, paskaitas ir seminarus padaryti novatoriškus ir įsimintinus.

Seminare pristatytos ir virtualios realybės (VR) programėlės: „Tour creator“, „Cospaces“, „Sites in VR“.

„Pasirodo, VR programėlės veikia labai paprastai. Vienintelis dalykas, kurį mokytojas turi turėti užsiėmimų metu tai – VR akiniai. Darbas su akiniais bei specialiomis programėlėmis sudomins netgi mažiausiai motyvuotą mokinį.Turint išmanųjų telefoną ir porą VR akinių galima suplanuoti labai įdomius užsiėmimus.“ –pasisemta patirtimi dalinosi mokytoja J. Hejbovič.

„Buvo labai naudinga padiskutuoti su mokytojais dirbančiais profesinėse mokyklose, nes galėjome pasidalinti savo patirtimi, kaip motyvuoti mokinius. Galiu drąsiai teigti, kad grįžus iš šio seminaro sustiprėjo pasitikėjimas savimi kaip mokytoja ir įdiegė tvirtą supratimą, kaip naudoti įvairias programėles savo pamokose.“ – pasakojo anglų kalbos mokytoja Asta Gratkauskienė iš Šilutės žemės ūkio mokyklos.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos