Kvalifikacijos tobulinimas

Konferencijos „Mokykimės mąstyti skaitmeninėje visuomenėje“ Atėnuose atgarsiai

2017 8 lapkričio

2017 m. rugsėjo 28-30 dienomis Atėnuose (Graikija) vyko tarptautinė programos „eTwinning“ konferencija pavadinimu „Mokykimės mąstyti skaitmeninėje visuomenėje“ („Learning to Think in a Digital Society“).

Konferencijoje dalyvavo per 150 pedagogų iš įvairių Europos šalių. 

Šiandien ši tema yra itin aktuali. Skaitmeninis turinys, sparčiai besiskverbiantis į visas gyvenimo sferas, taip pat kelia naujus iššūkius ir švietimo sistemai. Visuomenei reikalingas kritiškai mąstantis žmogus, gebantis prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių darbo rinkos sąlygų ir gebantis greitai spręsti iškilusias problemas.

Konferencijoje buvo daug diskutuojama apie šiuolaikinio pasaulio kaitą, mokyklos ir mokytojo vaidmenį pasitelkiant šiuolaikines technologijas ugdyti mokinių bendradarbiavimo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžius.

Renginio programoje greta pagrindinių pranešimų buvo organizuoti 24 darbiniai seminarai įvairiomis kompiuterinio mąstymo ugdymo, panaudojant šiuolaikinius skaitmeninius įrankius ir „eTwinning“ projektų patirties sklaidos temomis. Konferencijos dalyviai stebėjo žemės drebėjimo procesus, „Scratch“ įrankio dėka mokėsi programavimo, o „QR Code Reader“ skaitytuvu – kodavimo subtilybių, „Voki“ ir „Pickaface“ įrankių pagalba mokėsi įdomiai prisistatyti, išbandė 3D spausdintuvo galimybes. Pasak dalyvių, itin naudingi buvo seminarai apie Arduino technologijų taikymą mokant inžinerijos, bei „Micro:bit“ panaudojimą mokant vaikus programavimo. Nors Lietuvoje „Micro:bit“ dar tik skinasi kelią į švietimo sistemą, kitose šalyse ši paprasta ir nebrangi priemonė jau tapo populiaria ir plačiai naudojama.

Kūrybinių dirbtuvių metu buvo pristatyti vykdomi projektai, dalyviai buvo supažindinami su IKT įrankiais ir programėlėmis, kurios tinkamos naudoti vykdant programos „eTwinning“ projektus bei mokant vaikus kodavimo, kompiuterinio mąstymo ir kūrybiškumo.

Tačiau pati svarbiausia konferencijos patirtis – mokytojų iš skirtingų šalių gyvas bendravimas, susitikimas su seniau vykdytų projektų partneriais ir bendraminčių būsimiems projektams atradimas.

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotą „eTwinning“ projektą:

Naujienų kategorijos

Žymos