Kvalifikacijos tobulinimas
Įspūdžiai iš seminaro „Inovacijos ir skaitmeninimas švietime“ Rumunijoje
2023-10-13
Tarptautiniame seminare „Inovacijos ir skaitmeninimas švietime“ (angl. Inovation and digitalization in education) Bukarešte rugsėjo pabaigoje dalyvavo dvi ikimokyklinio ugdymo mokytojos iš Lietuvos: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Justina Norkienė iš Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ema Girgždytė iš privataus tarptautinio darželio „Katino dienelės“.
Projekto dalyvės pirmąją dieną klausė seminarų apie įvairius skaitmeninius įrankius, kurie gali padėti ugdyme ir jį padaryti įdomų ir patrauklų vaikams naudojant įvairias programėles bei įrankius su IKT. Taip pat projekto dalyviai mokėsi, kaip naudotis „eTwinning“ sistema, kaip sukurti projektą ir jį padaryti patrauklų vaikams, projekto partneriams įtraukiant ir ugdytinius naudotis įvairiais skaitmeniniais įrankiais. Seminare dalyvavo nemažai „eTwinning“ ambasadorių, su kuriais buvo galima konsultuotis įvairiais techniniais klausimais kuriant projektą, buvo akcentuoti įvairūs dalykai, reikalingi dirbant su programa „eTwinning“.
Kitą dieną seminaro dalyviai dirbo grupėmis: kūrė projektus „eTwinning“ platformai, mezgė kontaktus ir ieškojo partnerių projekto įgyvendinimui. Lietuvių komanda dirbo su 2 projektais, vienas iš jų yra „eTales“, kuriame ugdytiniai susipažins su kitų šalių pasakomis, kurs istorijas, analizuos pasakas naudodamiesi įvairiais skaitmeniniais įrankiais, susipažins su kitų šalių pasakomis, gerins socialinius įgūdžius. Į projektą bus įtraukiami ir ugdytinių tėvai. Siekiama į projekto veiklas įtraukti ir dirbtinį intelektą, kuris gali pasitarnauti kaip viena iš priemonių mokytis. Projektas skirtas 3–11 m. vaikams.
Kitas projektas – „S(g)reen travellers“ skirtas 4–11 m. vaikams ir apima virtualių kelionių, geografijos, istorijos bei kultūros, tvarumo, kalbų temas. Projektinių veiklų metu vaikai (ir mokytojai) dalinsis resursais, kaip apkeliauti įvairias šalis technologijų pagalba, kurs bendrą istoriją, susijusią su tvariu judėjimu, kurs ir siųs elektroninius atvirukus savo bičiuliams iš užsienio šalių. Projekto metu bus tikimasi sudominti vaikus skaitmeniniais įrankiais, skatinti anglų kalbos vartojimą bendraujant su kitų tautų žmonėmis bei stengtis priiminėti „žalius“ sprendimus.
Paskutinę seminaro dieną visos komandos pristatė savo projektus visiems seminaro dalyviams. Po jų buvo įteikti sertifikatai. Renginio metu užmegztos partnerystės ir sukurti projektai duos didelę pridėtinę vertę įstaigoms, kuriose projekto dalyvės dirba. Taip pat bus galima pakonsultuoti kolegas, kaip naudotis „eTwinning“ platforma. Didžiausia vertė bus mokiniams, kurie įsitrauks į projektus ir visapusiškai ugdysis įvairias kompetencijas ir įgūdžius, bus skatinami būti tarptautiškais.
Straipsnio autorė Justina Norkienė.
Nuotraukomis pasidalino seminare dalyvavusios Justina Norkienė ir Ema Girždytė