Kvalifikacijos tobulinimas

Įspūdžiai iš pirmo gyvo popandeminio seminaro Albanijoje

2021 27 rugsėjo

Po ilgos pertraukos, rugsėjo 7–9 d., Albanijos sostinėje Tiranoje įvyko programos „eTwinning“ gyvas seminaras. Seminare, kurio tema buvo „Pradinio ir pagrindinio ugdymo mokytojų iš kaimo vietovių mokyklų mokymas kartu su „eTwinning“ pandemijos sąlygomis“, dalyvavo mokytojai iš 15 šalių, tarp jų – 2 atstovės iš Lietuvos.

Seminare daug dėmesio buvo skirta pranešimams apie nuotolinį mokymą pandemijos sąlygomis, praktiniams mokymams, kaip dirbti „eTwinning“ portale ir „Twinspace“ erdvėje. Mokymus vedė mokytojai iš Albanijos bei Ispanijos. Seminaro dalyviai kūrė ir naujus projektus, kuriuos iškart registravo platformoje.

Girkalnio pagrindinės mokyklos mokytoja Loreta Vaičiulienė drauge su mokytoja Eriola Tahmazi pateikė  paraišką projektui apie vandens taupymo ir saugojimo svarbą „Protect environment and save your future“ (liet. „Apsaugok aplinką ir saugok savo ateitį“). Pristačius projekto idėją seminaro dalyviams, prie jų panoro prisijungti dar keletas mokytojų iš Albanijos mokyklų.

L. Vaičiulienė sako, kad gyvas susitikimas su kitais programoje dalyvaujančiais mokytojais ją labai praturtino. „Pats geriausias dalykas mokytojams yra sutikti mokytojus iš kitų šalių ir pamatyti, kaip jie dirba, pasisemti iš jų idėjų ir įkvėpimų. Bendraudama su mokytojais iš keturiolikos šalių ir kolege iš Lietuvos pasisėmiau jų patirties, palyginau savo ir jų veiklas, pasidžiaugiau tuo, kaip jos dirba, pasimokiau ir radau naujų idėjų“, – džiaugėsi seminare dalyvavusi Loreta Vaičiulienė.

Kolegei Loretai pritarė ir anglų kalbos mokytoja Ina Kirvelaitienė iš Vilkaviškio rajono „Santakos“ gimnazijos. „Dalyvavimą tokio masto tarptautiniuose renginiuose galėčiau drąsiai prilyginti idėjų kalvei, nes susitikimai su kitų šalių mokytojais, pasidalinimas patirtimis ne tik praplečia akiratį, bet ir padeda suprasti, kad visi mokytojai susiduria su tais pačiais iššūkiais, patiria tokias pat sėkmes ir/ar nesėkmes tik gal skirtingai jas sprendžia. Dalyvavimas šiame seminare mane įkvėpė imtis tarptautinių projektų, kad mano mokiniai ir kolegos dar akivaizdžiau pajustų, kokią realią naudą ugdymui tai teikia“, – reziumavo I. Kirvelaitienė.

Projektai, sukurti seminaro metu:

Naujienų kategorijos

Žymos