Kvalifikacijos tobulinimas

Gamtos mokslų projektų dirbtuvės

2016 1 vasario

2015 metų spalio 16-18 d. Briuselyje (Belgija) vyko tarptautinis seminaras pavadinimu „Gamtos mokslų projektų dirbtuvės“. Renginį organizavo „Scientix“, „European Schoolnet“ ir „Future Classroom Lab“.

Seminare dalyvavo 83 dalyviai – 52 programos „Scientix“ nariai, 11 programos „Amgen Teach“ narių bei 20 programos „eTwinning“ narių. Šis seminaras buvo skirtas gamtos mokslų, geografijos, IT ir matematikos mokytojams bei mokyklų vadovams.

Seminaro metu buvo akcentuojamas didžiulis dėmesys visos Europos opiai problemai – ateities kartos įtraukimui į mokslinių problemų sprendimą keičiant gamtos mokslų mokymą per STEM (science, technology, engineering, maths) ugdymo stiprinimą. STEM mokslai šalies moksleivių vertinami kaip sunkūs, sausi ir neįdomūs. Viena iš priežasčių – teorinis tiksliųjų ir gamtos dalykų mokymas ir praktiškumo bei supratimo trūkumas. 

Nors seminaras vyko tik dvi savaitgalio dienas, tačiau jo metu dalyviams buvo pateikta daug naudingos informacijos – pristatyta „Scientix“  veikla, „eLearning“ platforma, 12 europinių projekto pavyzdžių, pateikti IT įrankiai bei pristatyta Lenkijos patirtis paremta STEM mokymu.

Seminaro metu dalyviai buvo suskirstyti į darbo grupes – „Kūrybingas mokymas“, „Mokslo naujovių įdiegimas į mokyklas“, „RRI – atsakingas mokslas ir inovacijos“, „Geometriniai žaidimai mokyklose“, „Augalai ir klimatas“, „Matematiniai tyrimai padedantys mokiniams tobulinti  kompetencijas“, „Radioastronomija“, „IKT informacinis raštingumas“ ir „Padaryk pokyčius paremtus  STEM ugdymu“. Dirbtuvių laikas buvo suskirstytas į 4 sesijas. Kiekvienos sesijos metu vyko po 3 skirtingas dirbtuves. Kiekvienas dalyvis galėjo pasirinkti dalyvauti keturiose, iš anksto pasirinktose grupių veiklose.

Seminaro metu dalyviai aptarė savo darbo metodus, turimas  metodines priemones, bei apsikeitė informacija apie naujus darbo įrankius. Kai kuriems seminaro dalyviams taip pat pavyko rasti partnerių naujiems programos „eTwinning“ projektams vystyti.

 

Naujienų kategorijos

Žymos