Kvalifikacijos tobulinimas

Dalyvių įspūdžiai iš seminaro apie tvarų vystymąsi Prancūzijoje

2018-12-17

Spalio viduryje Lilio mieste (Prancūzija) į tarptautinį kontaktinį seminarą  „Tvarus vystymasis” susirinko apie 100 mokytojų iš 17 šalių: Bosnijos-Hercegovinos, Belgijos, Kipro, Čekijos, Estijos, Prancūzijos, Ispanijos, Airijos, Islandijos, Latvijos, Serbijos, Slovėnijos. Slovakijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės. Iš Lietuvos į seminarą vyko 5 anglų kalbos mokytojai iš skirtingų Lietuvos miestų.

Seminaro dalyviai praktinėse dirbtuvėse išsamiau susipažino su „eTwinning” ir  „Twinspace” galimybėmis: kaip kurti projektus, ieškoti partnerių projektams ar prisijungti prie jau sukurtų.

3 dienų trukmės seminare taip pat pristatytos ir įvairios programėlės, leidžiančios praturtinti pamokų turinį arba paruošti interaktyvesnę pamokos medžiagą:

Kaip seminaro „Tvarus vystymasis“ pavyzdys buvo pristatytas Loos-en-Gohelle miestelis, gyvenantis pagal tvaraus vystymosi politiką. „Mane nustebino, kad buvęs angliakasių miestas šiuo metu yra pristatomas kaip aplinką tausojančios gyvenvietės pavyzdys: ant senovinės bažnyčios stogo sumontuoti ir energiją tiekia saulės energijos moduliai, miestelio aikštėje įrengtos lysvės daržovėms, kurias augina patys bendruomenės nariai, žalumynų laistymui bei tualetams naudojamas lietaus arba jau panaudotas vanduo.“ – įspūdžiais dalinosi anglų kalbos mokytoja Regina Ažaneckienė iš Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos.

Bendruomenės daržas Loos-en-Gohelle miestelyje (Prancūzija).

 

Prisijunkite prie „eTwinning Live“ ir skaitykite apie seminaro metu užregistruotus „eTwinning“ projektus:

Naujienų kategorijos

Žymos