Kvalifikacijos tobulinimas

Atgarsiai iš tarptautinio profesinės raidos seminaro

2016-04-27

2016 metų kovo 17-20 dienomis Rygos mieste, Latvijoje vyko programos „eTwinning“ tarptautinis profesinės raidos seminaras "eTwinning projektai aktyvaus pilietiškumo tema" („eTwinning Projects on Active Citizenship“).

Seminare dalyvavo 35 pedagogai iš Latvijos, Prancūzijos, Kipro, Portugalijos, Vengrijos, Maltos, Slovakijos ir Lietuvos. Seminaro tikslas – vienyti tarptautinę pedagogų bendruomenę, dalintis pažangiais mokymo metodais ir būdais, kurie padėtų mokiniams tapti aktyviais piliečiais, gebančiais bendrauti ir bendradarbiauti spendžiant įvairias visuomenės problemas. 

Pirmąją dieną dalyviai dalinosi naujais mokymo metodais. Tai buvo puiki praktika komandoje aptarti  būsimo projekto tikslus ir aktualumą. Diskutuodami dalyviai formulavo aktyvaus pilietiškumo sampratą ir bandė apibūdinti pagrindinius jos bruožus. Komandinio darbo įgūdžius dalyviai lavino statydami „Babilono bokštą“, kuomet iš duotų medžiagų per kelias minutes apsitarus su komandos nariais reikėjo sukonstruoti stabilų bokštą iš turimų medžiagų. Šio užsiėmimo esmė – išryškinti gebėjimą susitarti, o jei bokštas nepavyko – surasti priežastis kodėl šis komandinis projektas nepasisekė. 

Antrąją seminaro dieną dalyviai dirbo naudodamiesi įvairiomis ICT programomis. Jie mokėsi dirbti „eTwinning“ platformoje bei kurti prezentacijas ir filmukus programų „Movie maker“ ir “Infogram“ pagalba. Savo sukurtais šedevrais dalyviai vėliau pasidalino tarpusavyje.

Paskutinė diena  buvo skirta projekto idėjų užtvirtinimui ir jų užregistravimui „eTwinning“ portale.

Tarptautinis mokyklų bendradarbiavimas atveria mokiniams ir mokytojams galimybes susipažinti su įvairiomis kultūromis, įgytas žinias pritaikyti praktikoje, lavinti svarbius gebėjimus, dalintis informacija, mokytis vieniems iš kitų ir tobulėti , o aktyvaus pilietiškumo kontekstas yra labai aktualus pastaruoju metu. Šio profesinės raidos seminaro metu dalyviai sužinojo daug naujų metodų mokymuisi, komandos formavimui, dėmesio sukaupimui, diskusijų, kūrybiškumo lavinimui, kuriuos galės pritaikyti savo darbe su mokiniais. Taip pat dalyviai įgijo daugiau žinių apie „eTwinning“ platformos privalumus kuriant ir ieškant naujų projektų.  Seminaras buvo puiki galimybė pasidalinti savo patirtimi, susirasti naujų kolegų bei draugų.

Programa „eTwinning“ skatina mokytojus keisti tradicinę mokymo(si) metodiką ir padeda nuolat profesionaliai tobulėti vykdant praktinę veiklą ir dalyvaujant nacionaliniuose bei Europos profesinio tobulinimo seminaruose.

 

Naujienų kategorijos

Žymos