fbpx

Naujienos

Kursai „Mentorystė mokykloje“ internetu – nuo rugsėjo 23 d.

2019 rugpjūčio 19

Registruokitės į mokymo kursus internetu „Mentoring in Schools“ (liet. mentorystė mokyklose), kurie prasidės 2019 m. rugsėjo 23 d., tačiau kursų puslapyje galima registruotis jau dabar. Mokymai vyks 5,5 savaites. Kiekvieną savaitę bus atidaroma po vieną mokymo modulį, taip pat bus suteiktas 1,5 savaitės papildomas laikotarpis. Numatomas darbo krūvis – 3–4 valandos per savaitę.

Registraciją į kursus rasite „School Education Gateway“ dalyje „Teacher Academy“. Juos galima pasiekti spustelėjus šias nuorodas:

Tam, kad galėtumėte prisijungti prie kursų, portale „School Education Gateway“ privalėsite susikurti savo paskyras (jeigu jų dar neturite) arba prisijungti su „eTwinning“ paskyra.

Kursuose gali dalyvauti kiekvienas pageidaujantis, tačiau jie parengti būtent mokytojams ir kitiems visų ugdymo lygių ir dalykų švietimo specialistams, kurie domisi kursų tema.

Tam, kad dalyvis galėtumėte naršyti kursų medžiagą ir prisidėti prie kursų bendruomenės, būtinas pagrindinis skaitmeninio raštingumo lygis. Bendrauti socialiniuose tinkluose nebūtina, tačiau labai rekomenduojama, nes tai gali gerokai padidinti kursų teikiamą naudą.

Kursai vyks anglų kalba, todėl dalyviai privalo sugebėti suprasti raštu ir žodžiu pateikiamą su ugdymu susijusią kursų informaciją, taip pat turi sugebėti anglų kalba raštu išreikšti savo mintis ir bendrauti.

Kodėl?

Tyrimai atskleidžia, kad mokytojų mentorystė mokykloje gali būti veiksmingas būdas, padedantis mokytojams panaikinti spragą tarp teorinių žinių ir praktikos. Be to, ji didina mokytojų pasitenkinimą darbu, stiprina savarankiškumą ir teigiamai veikia mokinių mokymosi rezultatus. Kita vertus, mentorystės veiksmingumas labai priklauso nuo mentoriaus įgūdžių ir savybių. Visgi mokytojai, kurie tik pradeda užsiimti mentoryste mokykloje ar norėtų tapti mentoriais, sulaukia labai nedaug paramos. Be to, mentoriai dažnai skiriami remiantis jų mokymo patirtimi ir negauna rekomendacijų, kaip sukurti palankius ir veiksmingus mentorystės santykius. Šie internetiniai kursai siūlo reikiamą pagalbą mentoriams, kad jie, savo ruožtu, galėtų remti mokytojus ir padėti jiems tobulėti.

Kaip?

Kursuose siūlomos rekomendacijos, strategijos, medžiaga ir priemonės, reikalingos mentorystėsveiksmingumui mokyklose didinti. Baigę keturis kursų modulius jų dalyviai daugiau sužinos apie įvairius mentorystės metodus, svarbius mentorystės santykių veiksnius ir gaus patarimų, kaip vesti bendradarbiaujamuosius pokalbius. Kursuose bus apžvelgiama, kaip pasiruošti pamokų stebėjimui, jį vykdyti bei pateikti veiksmingus atsiliepimus, taip pat – mokomųjų vaizdo įrašų ir internetinių priemonių naudojimas mentorystėje.

Šie kursai organizuojami vadovaujantis tarpusavio mokymosi principu, t. y. kursų turinys skirtas skatinti apmąstymus ir diskusijas, kad dalyviai galėtų mokytis vieni iš kitų patirties bei idėjų. Mokymo programą dalyviai baigs pateikę baigiamąjį kursų darbą ir peržiūrėję savo kolegų darbus.

Pažymėjimai

Baigę kursus jų dalyviai gaus skaitmeninį kursų ženklelį ir baigimo pažymėjimą. Visus ženklelius galima eksportuoti į „Mozilla“ ženklelių kuprinę.