Naujienos

Kontaktiniai programos „eTwinning“ partnerių paieškos seminarai – puikus būdas pasinerti į tarptautinių projektų kūrimą

2018 sausio 23

„eTwinning“ portale dažnai kalbame apie nenuginčijamą naudą, ką šis tarptautinis projektas suteikia kiekvienam jame dalyvaujančiam mokytojui. Deja ne kiekvienas mokytojas išdrįsta kurti tarptautinius projektus su kolegomis iš užsienio. To priežastys dažnai būna tos pačios – kalbos barjeras, baimė važiuoti į svetimą šalį, o neretai ir manymas, jog turimų kompetencijų nepakanka projekto planavimui bei vykdymui. 

Tačiau pastarųjų metų mokytojų dalyvavimo tarptautiniuose partnerių paieškos seminaruose rezultatai – išties įspūdingi.

2017-aisiais metais net 62 pedagogai iš Lietuvos aplankė 19 tarptautinių partnerių paieškos seminarų 17-oje užsienio šalių. Mokytojų įspūdžius rasite „Kvalifikacijos tobulinimo“ skiltyje.

 

Šiuose seminaruose dalyviai sužino apie įrankius, naudojamus „eTwinning“ platformoje, bei jų pritaikymą ne tik projektinėje veikloje, bet ir kasdieniame darbe su mokiniais savo klasėje. Taip pat dalyvaudami seminaruose mokytojai susipažįsta su kitais programoje dalyvaujančiais mokytojais iš užsienio šalių, patobulina gebėjimo bendrauti užsienio kalba kompetencijas, įgyja daugiau drąsos, patirties ir noro bendradarbiauti. Daugelis seminaruose dalyvavusių mokytojų pabrėžia, kad suradus tikrų bendraminčių su kuriais gali ir nori kurti bendrus projektus, ateityje ši projektinė veikla tampa paprastesnė ir ne tokia sunki ar bauginanti, kaip atrodė iš pradžių. Seminaruose įgytos žinios suteikia mokytojams (ir jų mokiniams) galimybę pasisemti ne tik patirties, bet ir tarptautiškumo.

„Mokytojams, norintiems pradėti projektinę veiklą, bet neturintiems partnerių, siūlome vykti į kontaktinius seminarus, kurių pagrindinis tikslas ir yra kontaktų suradimas ir projekto registravimas. Į šio tipo seminarus renkamos grupės iki 60 dalyvių, tam, kad būtų palankesnės sąlygos praktiškai dirbti mažose grupelėse. O ieškantiems galimybių pagilinti savo profesines žinias, siūlome rinktis profesinės raidos seminarus, kurie organizuojami platesnei auditorijai (apie 100 dalyvių) ir juose pateikiama teorinė ir praktinė informacija specifine tema“ – pataria ilgamete „eTwinning“ administravimo patirtimi besidalinanti Violeta Čiuplytė-Bogdanovič.

Programa „eTwinning“ yra Europos mokyklų bendradarbiavimo programa. Šiuo metu projektinėje veikloje dalyvauja 5930 mokytojų iš 1867 Lietuvos mokyklų, o „eTwinning Live“ erdvėje užregistruoti net 4808 projektai, į kuriuos įsitraukę mokytojai iš Lietuvos.

Skatiname ir Jus dalyvauti programoje „eTwinning“ ir tapti šio įspūdingo mokytojų tinklo dalimi!

Tai padaryti jau dabar galite teikdami paraišką dalyvauti kontaktiniuose partnerių paieškos ir profesinės raidos seminaruose šį pavasarį. Daugiau informacijos rasite ČIA – http://www.etwinning.lt/kvietimas-teikti-paraiskas-dalyvauti-programos-etwinning-kontaktiniuose-partneriu-paieskos-seminaruose-7