Naujienos

Klaipėdos darželis ėmėsi iniciatyvos ir surengė konferenciją apie „eTwinning“

2020-01-27

Klaipėdos lopšelis-darželis  ,,Puriena“ metų pradžią pasitiko surengdamas konferenciją ,,eTwinning“. Nuo idėjos iki tarptautinio bendradarbiavimo“. Konferencija sulaukė apie 60 ikimokyklinių įstaigų mokytojų iš įvairių Lietuvos miestų – Kauno, Šiaulių, Kėdainių, Kretingos, Klaipėdos susidomėjimo.

„Mintis, kad reikia Klaipėdoje surengti renginį apie „eTwinning“ kilusi buvo jau prieš gerus metus, tačiau vis nesiryžome. Kadangi gavome kvietimą teikti paraišką „eTwinning“ mokyklos vardui gauti, mums trūko vieno kriterijaus – renginio. Iš pradžių galvojome, kad tai bus metodinė diena, tačiau sulaukėme didelio susidomėjimo ir renginys išaugo į konferenciją“, – dalinosi mokytoja Audronė Grigišienė, kuri drauge su lopšelio-darželio pavaduotoja ugdymui B. Jovaišiene ir surengė konferenciją.

Konferencijoje patirtimi dalinosi programos „eTwinning“ ambasadorė Klaipėdos regione Raminta Birgėlienė, Klaipėdos universiteto pedagogikos katedros ir „eTwinning“ iniciatyvos mokytojų rengimo institucijoms koordinatorė dr. Aida Norvilienė bei būsimieji mokytojai, jau išbandę „eTwinning“ studijų metu.

Renginio metu dalintasi patirtimis vykdant nacionalinius ir tarptautinius projektus, įspūdžiais iš tarptautinių seminarų bei „Erasmus+“ projektų vykdymo subtilybėmis. Taip pat pristatyti tarptautinio tyrimo, kurį 2019 m. rudenį vykdė A. Grigišienė,  rezultatai. Tyrime analizuotas Lietuvos ir kitų Europos šalių darželių mokytojų požiūris į tarpkultūrinės kompetencijos ugdymą(si) ikimokyklinio ugdymo įstaigoje vykdant tarptautinius projektus „eTwinning“ programoje.*

Programos „eTwinning“ galimybės konferencijoje apžvelgtos įvairiais aspektais: įvairios informacijos, naudingų patarimų sulaukė ir norintys prisijungti į „eTwinning“, ir pirmus žingsnius jau žengę ir besiruošiantys „Erasmus+“ projektams. Diskusijų metu su dalyviais aptarta „eTwinning“ programos nauda ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, vaikams, mokytojams, tolimesnės perspektyvos vykdant projektus.

Konferencijos organizatorės džiaugėsi didžiuliu susidomėjimu, naujomis pažintimis bei viliasi, kad užsimezgusios naujos draugystės neužsibaigs vien konferencija.


*Išsamiais tyrimo rezultatais pasidalinsime netolimoje ateityje.

Konferencijos organizatorių nuotraukos. 

Naujienų kategorijos

Žymos