Naujienos

Įvyko seminaras Biržuose

2011 balandžio 25

Nacionalinė Lietuvos eTwinning paramos tarnyba ir eTwinning programos konsultantai šių metų balandžio 18 dieną Biržų „Aušros“ vidurinėje mokykloje organizavo Europos sąjungos Komisijos inicijuotą eTwinning programos seminarą  „eTwinning programa – šiuolaikinė mokyklų tarptautinio bendradarbiavimo forma“.

Tikslinė renginio auditorija buvo anglų kalbos mokytojai, prie kurių prisijungė ir kiti pedagogai, norintys sužinoti apie eTwinning programos galimybes ir įrankius tarptautiniam bendradarbiavimui.

Lektoriai pristatė eTwinning programą. Švietimo informacinių technologijų centro tarptautinių tinklų skyriaus metodininkė, eTwinning koordinatorė Aurelija Michailovaitė perskaitė pranešimą „Kodėl verta dalyvauti eTwinning programoje“. Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė, eTwinning konsultantė Panevėžio apskrityje Loreta Jusienė pristatė „eTwinning ir Mokymosi visą gyvenimą programų siūlomos galimybes“.  Radviliškio Radviliškio dailės mokyklos dailės mokytoja metodininkė, Šiaulių apskrities eTwinning konsultantė Gražina Likpetrienė atliko „eTwinning projektų apžvalgą“.

Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos rusų k. mokytoja, Panevėžio apskrities eTwinning konsultantė Larisa Tichonova paruošė pristatymą „Nauji IKT įrankiai“.

Seminaro metu mokytojai domėjosi eTwinning veiklos integravimu į mokymo turinį,  klausinėjo apie profesinio tobulinimosi galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir kitose eTtwinning programoje dalyvaujančiose šalyse. Praktinio darbo prie kompiuteriu metu programa susidomėję klausytojai pabandė registruotis eTwinning portale, susipažino su darbastalio įrankiais (darbastalio įrankiai), ieškojo partnerių. Kiti renginio dalyviai, jau vykdantys projektus aiškinosi pasitaikančias problemas, gilinosi į TwinSpace įrankius ir kartu su seminaro organizatoriais diskutavo apie tolimesnę projekto eigą.

Gražų kolektyvinio darbo pavyzdį parodė Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos pedagogės. Jos pristatė savo vykdomą projektą „Why you shouldn’t start smoking“ ir mielai pademonstravo sukurtą vaizdinę medžiagą: skaidres ir vaizdo siužetus apie rūkymo žalą. Džiugu buvo matyti šias veiklias anglų kalbos mokytojas, kurios savo entuziazmu sugeba uždegti mokinius ir skatina juos įsijungti į tokią aktualią kampaniją prieš rūkymą.

Linkime visiems gražių švenčių ir kad šilti pavasariniai vėjai atneštų daug kūrybingų minčių ir idėjų Biržų  bei visos Lietuvos mokytojams.

Akimirkos: