Naujienos

Geros savijautos tema mokykloje išbandyta praktiškai seminare Baltijos šalių ir Suomijos ambasadorių

2024-05-24

Programa „eTwinning“, visų pirma, yra mokytojų bendruomenę vienijanti ir kurianti programa, todėl kiekvienas gyvas susitikimas, seminaras ar kitokio pobūdžio renginys skirtas bendruomenės stiprinimui bei gerosios patirties pasidalinimui. Tokį patį tikslą turėjome ir sukviesdami Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos programos ambasadorius į seminarą Lietuvoje, skirtą geros savijautos mokykloje temai. Mokytojų emocinė sveikata, gera savijauta, savęs priėmimas – svarbios temos tam, kad jie galėtų to paties išmokyti savo mokinius ir savo pavyzdžiu, ir pasitelkę įvairias užduotis bei pratimus.

Sulaukėme 27 dalyvių, turinčių ilgametę patirtį tiek dirbant mokyklose, tiek dalyvaujant programoje „eTwinning“ iš Baltijos šalių bei Suomijos. Mokymus vedė organizacijos „Inovatyvi karta“ įkūrėja, nuo 2015 metų dirbanti neformalaus ugdymo srityje Raminta Rusovičiūtė.

Užduotys, kurias pasitelkė mokymų vadovė Raminta, buvo susijusios su emocine sveikata, lėtesniu gyvenimo tempu, buvimu gamtoje, atsižvelgimu į aplinką, savo jausmus, būsenas, savęs priėmimu. Mokymų vadovė pristatė savęs priėmimo techniką, kaip išmokti neturėti nepagrįsto neigiamo požiūrio į save, kaip priimti nesėkmės (pvz, egzamino neišlaikymo atveju), kaip vystyti asmenybinį sąmoningumą ir kaip tai perteikti savo mokiniams sugrįžus iš seminaro.

Ambasadoriai aktyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei noriai dalinosi savo streso valdymo technikomis, kvėpavimo, judesio, juoko jogos pratimais, kuriuos galima atlikti savarankiškai patiriant stresines situacijas ir norint pagerinti savo savijautą.

Paskutinę seminaro dieną dalyviai kooperavosi į grupeles bei sukūrė 4 tarptautinius „eTwinning“ projektus, kurių įgyvendinimą pradės su savo mokiniais:

  • „Well-being in my life“
  • „STEAMOUT“
  • „Physical activities during lessons and breaks“
  • „How to find Near-Earth Objects?“

Seminaro akimirkas užfiksavo fotografas Artūras Žukas.

 

Naujienų kategorijos

Žymos